Podróże z Passion4Travel na LR ONLY 2012

Zapraszamy na kolejne „wyjazdowe” spotkanie organizowane przez nasz bratni portal - Passion4travel.pl. Podobnie jak rok temu goście Marcina Gerca zawitają na LR Only. Wszyscy miłośnicy moto-podróżowania będą mile widziani w bazie Konotop nieopodal Drawska Pomorskiego. Spotkanie miłośników i właścicieli Land Roverów będzie okazją do uczestniczenia w trzech wyjątkowych prezentacjach. Które odbywać się będą wieczorami: w piątek (13 lipca) oraz w sobotę (14 lipca).

Dunia.pl – Z Warszawy do Cape Town (RPA).

Pawła i Natali oraz ich zwykłego Discovery nie trzeba chyba przedstawiać żadnemu miłośnikowi podróży. Przez 6 miesięcy – na przełomie 2011 i 2012 – ufając we własne szczęście oraz sprawność swojego pojazdu przemierzyli blisko 32 tys. km drogami i bezdrożami Afryki.

Odwiedzili Turcję, Jordanię, Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Tanzanię, Zambię, Zimbabwe, Namibię i RPA. Widzieli miejsca tak niezwykłe jak Pustynia Biała, Chartum, Wodospady Wiktorii czy Wybrzeże Szkieletów. Stanęli u stóp Kilimandżaro i na przylądku Dobrej Nadziei.  Przez pół roku mieli wystarczająco dużo czasu aby porządnie zwiedzić wschodnią i południową Afrykę. Zdarzały się awarie (sic!) w dziwnych miejscach oraz problemy z biurokracją, ale przede wszystkim spotykali się z uśmiechem i wsparciem mieszkańców tego olbrzymiego kontynentu.

Podróż Natali i Pawła można było śledzić na stronie Dunia.pl, która w krótkim czasie zyskała liczne grono fanów i stałych bywalców. Nie ma się co dziwić… wspaniałe zdjęcia dawały możliwość przeżywania podróży wraz z Nimi. Oboje byli bohaterami naszego spotkania w kwietniu br., które zgromadziło rekordową publiczność. Teraz Ci, którzy nie mogli się ówcześnie pojawić w Warszawie mają okazje spotkać ich na Pomorzu.

ZOBACZ JAK BYŁO PRZED ROKIEM: LR Only 2011 – przeżyj to sam!

 GercLROnly_02Warszawa – Ghana 2011; „W Pustyni i w Puszczy”.

To chyba pierwsza, Polska (o innej nie słyszałem) samochodowa wyprawa taką drogą. Łącznie 12 tyś km. Na początek wspaniałe ale już tochę znane szlaki  Maroko, Sahara Zachodnia, Mauretania i Mali. Ale potem zaczyna się już mocno Gwinea, Liberia, Wybrzeże Kości Słoniowej aż do Ghany (12 tyś km) . W wyprawie brały udział trzy pojazdy Defender, Discovery i Toyota… zagadka… który się popsuł?

Chcecie wiedziec jak przekracza się granicę w środku jungli? Na nie oznakowanym posterunku? Ile czasu zajmuje transport samochodów z Gahny do Polski? Na wszystkie te i wiele innych pytań odpowie Radek Piechnik który bedzię opowiadał o wyprawie.

 

 Złomem przez Saharę – kiedy Landrover ma urlop

Niech za zapowiedź posłuży opis wprawy przygotowany przez Afryka Braky Team. Mam nadzieję, że zaciekawi wszystkich tak jak mnie [Marcin G]

„Zrazu, pomysł rzucany przy kawiarnianych stolikach przez niedzielnych pogromców bezkresnych bezdroży i dzikich ostępów wokół komina starej cegielni budził kpiące uśmiechy powątpiewania lepszych połówek i przypadkowych współbiesiadników.

GercLROnly_03

Zataczając coraz szersze kręgi, przechodził z wolna w czyn powodując jeszcze większą wesołość handlarzy złomu… wróć! sprzedawców używanych samochodów, mechaników i diagnostów. Mimo tych mało imponujących początków pewien chłodny, marcowy poranek dla całej kolaborującej niecnie jedenastki zapachniał początkiem długiej podróży i prawdziwą Afryką.

Prawdziwą czyli znaną z książek, telewizji, wycieczek i safari – bo i skąd mogli wtedy przypuszczać, że Afryka to czerwony pył, DEA żebrzące o cukierki w ciemnym podwórku, hardcore i walka o życie w hamakach między palmami.

Całodzienne błądzenie po pustyni, nocne kąpiele w gorących źródłach pod gwiazdami tak bliskimi jak nigdzie chyba indziej, rozwiązywanie problemów nierozwiązywalnych dla holenderskich organizacji charytatywnych przy użyciu latarki i scyzoryka, ludzkie morze na granicach i korek rzeka po horyzont na wlotówce Dakaru.

Przenikliwe zimno marokańskich gór i pełen pyłu upał mauretańskiej pustyni, szkoła bez prądu pośród gór i warsztat samochodowy bez prądu w centrum stolicy, nocne dyskusje z angielskim posiadaczem Dyskoteki i poranne spotkania z właścicielem Defa z Mazur, przeklinanie prohibicji gdy męczyło pragnienie i mieszanie czekoladki z nutellą gdy atakował wilczy głód, tłumne bazary i nocne biesiady w ulicy kurczaków rzeźnik bez bieżącej wody za to z dostępem do internetu, fryzjer filozof handlujący telewizorami…albo 11 smiałków w czterech złomach i 10.000km przez Europe i Afryke zachodnią do stolicy Gambii czyli low-budget AFRYKA BRYKA.”

Kolejność prezentacji może ulec zmianie.

Zapraszam serdecznie Marcin Gerc / Passion4travel.pl