VW Amarokiem śladami Phileasa Fogga

Pięć wyprawowych Volkswagenów Amarok przez najbliższe 100 dni będzie podążać śladami bohatera książki Juliusza Verne’a – Sir Phileasa Fogga, który w 80 dni odbył podróż dookoła ziemi. Na wyprawę zarezerwowano w prawdzie o 20 dni więcej, ale nie rekordowy czas jest tu najważniejszy. Volkswageny biorą udział w wyprawie „Move the World Tour”, której celem jest walka z wirusem HIV.

W dziesiątą rocznicę World AIDS Awareness Expedition (WAAE) Volkswagen udostępnił aktywiście walczącym z HIV - Joachimowi Franzowi pięć Amaroków ze specjalnym wyposażeniem. Trasa, którą podąży zespół, układa się w kształt litery „W” rozciągającej się po całej mapie świata: ekspedycja rozpoczęła się w kwietniu w Vancouver (Kanada), obecnie konwój przemieszcza się po drogach Ameryki południowej, kierując się z Peru do Argentyny. Stamtąd członkowie wyprawy wyruszą do Europy, następnie na południe do Afryki Południowej i z powrotem do Egiptu, Rosji i Chin. Końcowym etapem podróży jest Australia. Uczestnicy ekspedycji planują przejechać przez 50 krajów w ciągu zaledwie 100 dni. Wyprawą kieruje Joachim Franz - specjalista od sportów ekstremalnych i aktywista walczący z HIV.

O ile współpraca z Joachimem Franzem i jego zespołem trwa już od dziesięciu lat, to dla Amaroka jest to debiut w roli pojazdu operacyjnego takiej ekspedycji. Amarok przeszedł już chrzest bojowy, występując w roli pojazdu serwisowego na rajdzie Dakar 2011. Teraz jego cel jest równie ambitny - przejechać 65.000 km w ciągu 100 dni w najtrudniejszych i najbardziej ekstremalnych warunkach. Pomoże mu w tym napęd na wszystkie koła 4MOTION oraz specjalne oprogramowanie ESP i ABS sprawdzające się w off-roadzie. Z twardym dachem i kabiną do spania Amarok na 100 dni stanie drugim domem dla uczestników wyprawy.
AK