"Yekaterina" - Międzynarodowy Rajd Samochodowy Kobiet

Zapraszamy wszystkie Off-Roaderki na Pierwszy Międzynarodowy Rajd Samochodowy Kobiet "YEKATERINA"", który odbędzie się w dniach 11-20 czerwca 2011 roku.

Rajd "YEKATERINA" będzie imprezą cykliczną o randze międzynarodowej, a co ciekawsze, będzie to najdłuższy na świecie rajd samochodowy kobiet, jaki zostanie rozegrany, liczący ponad 3000 km. Jedną z atrakcji rajdu i hasłem przewodnim będą: "Sankt-Petersburskie Białe Noce", bowiem termin imprezy zbiega się apogeum tego niezwykłego zjawiska.

Trasa rajdu "YEKATERINA" prowadzić będzie przez Gdańsk, Wilno, Psków, Sankt- Petersburg (Carskie Sioło, Peterhof), Karelię do Morza Białego (Wyspy Sołowieckie), aż za krąg polarny do Murmańska.

Yekaterina3Rajd "YEKATERINA" nie jest imprezą off-roadową, ma formułę przeprawową i rozegrany będzie według regulaminu, który został opracowany przez organizatorów w oparciu o doskonałą znajomość rosyjskich realiów. Rosja bowiem, to trudno wyobrażalne przestrzenie, miliony kilometrów kwadratowych tajgi, to miliony jezior i rzek, to stepy, pustynie i tundra, a także bezdroża!

Do udziału w imprezie zostaną dopuszczone wyłącznie pełnoletnie załogi żeńskie: kierowca + pilot. Nie ma ograniczeń wieku zawodniczek.

Na trasie rajdu "YEKATERINA", odbędzie się wiele imprez towarzyszących - swoiste połączenie sportów motoryzacyjnych z turystyką. Zawodniczki, prócz sportowej rywalizacji, testowania pojazdów w terenowych warunkach jazdy, będą miały możliwość bliższego poznania starej rosyjskiej kultury oraz walorów krajobrazowych terenów, po których będzie wiodła trasa rajdu.

Yekaterina2" Rajd "YEKATERINA", nie jest pierwszą organizowaną przez nas imprezą samochodową. Szczycimy się pomysłem i organizacją czterech edycji rajdu samochodowego "Transsyberia", w tym najdłuższego w historii motoryzacji rajdu "Transsyberia2004", liczącego trzydzieści tysięcy kilometrów!!! Rajd "Transsyberia" obecnie jest w posiadaniu koncernu Porsche. Biorą w nim udział światowej sławy zawodnicy. Dwa lata temu odbyliśmy najtrudniejszą w historii motoryzacji ekspedycję samochodową, docierając w warunkach zimy syberyjskiej na krańce Czukotki i z powrotem - przed nami nie dokonał tego nikt! www.ekspedycjastulecia.pl Jeszcze raz zapraszamy Panie do wzięcia udziału w naszej imprezie." - zachęca Romuald Koperski /Komandor Rajdu/ .
text i foto: Yekaterina.pl

Więcej informacji na : http://www.yekaterina.pl/

yekaterinalogo