James Bond za kierownicą LR Defendera Big Foot

W najnowszym filmie o przygodach Jamesa Bonda „zagrają” modele Range Rover Sport SVR i Land Rover Defender Big Foot. Słynny agent zasiądzie ponadto za kierownicą Astona Martina DB10, by ścigać swego wroga prowadzącego Jaguara C-X75.

Dwudziesty czwarty film o agencie Jej Królewskiej Mości - zatytułowany "Widmo" (ang. spectre) - wejdzie na ekrany kin 6 listopada tego roku. Obecnie trwają zdjęcia do najnowszej produkcji, a do internetowych serwisów motoryzacyjnych wyciekają kolejne informacje dotyczące aut, które będzie można podziwiać na ekranie.

Wiadomo już, że Bond zasiądzie za kierownicą Astona Martina DB10, natomiast jego wróg będzie się poruszał koncepcyjnym Jaguarem C-X75. Oba auta wezmą udział w spektakularnej scenie pościgu realizowanej na ulicach Rzymu.

Kolejne dwa modele dostarczone ekipie filmowej przez firmę JLR zostały wykorzystane do nakręcenia scen kaskaderskich w Austrii. Tym razem wybór padł na samochody terenowe Range Rover Sport SVR i Land Rover Defender Big Foot, które zostały specjalnie przygotowane na potrzeby filmu przez należący do JLR oddział Special Operations oraz firmę Williams Advanced Engineering. W obu przypadkach zastosowano wzmocnione zawieszenie i dodatkowe elementy chroniące nadwozie, a także większe koła (w Defenderze mają one średnicę 37 cali).

Samochody firmy Jaguar i Land Rover były wykorzystywane w wielu filmach o agencie 007. W ostatniej produkcji "Skyfall" pojawił się na przykład Defender 110 Double Cab Pick Up, którego prowadziła agentka Eve Moneypenny.

info: Mototarget.pl

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.