Poland Trophy | PM H6 | MOR

Poland Trophy | PM H6 | MOR (87)

Rajdy spod znaku Poland Trophy mają już dwunastoletnią historię. Ich organizatorzy nieustająco dostosowują swą ofertę do panujących trendów, czego efektem są zmiany w trybie rozgrywek i nowe propozycje. Co czeka nas w rozpoczynającym się roku?

Już w najbliższy weekend odbędzie się kolejna edycja Podkarpackich Mistrzostw Off Road. Dwudniowe zawody mają charakter pieczątkowo - oesowy. Na starcie zobaczymy m.in. Jacka i Macieja Musz, Waldemara Cesarza i Krzysztofa Szalachę, oraz Dariusza Dorotiaka.

Stało się już tradycją, że zawody rozgrywane w kamieniołomach Niegowonice i Wysoka rozpoczynają nowy sezon Przeprawowych Mistrzostw Pedders H6. W tym roku na załogi, które ściągnęły na start z całej Polski, czekała nie tylko wymagająca pod względem technicznym trasa, ale również przeszkody stworzone przez aurę.

Aż 18 imprez spod znaku Poland Trophy trafiło do off-roadowego kalendarza na sezon 2018. Obok trzech dobrze znanych cyklów (Poland Trophy Ledtrends Extreme, Przeprawowych Mistrzostw H6 oraz Mistrzostw Off Road) organizatorzy zapraszają na takie wydarzenia jak Off-Road Ledtrends Ice CHL, Off-Road Summer CHL, Poland Trophy Super CHL (to impreza dla chcących przeżyć coś niepowtarzalnego i sprawdzić swoje umiejętności w starym OS-ym stylu) oraz Integrację PT.

Do udziału w aż 18 imprezach namawiają w przyszłym roku organizatorzy rajdów z cyklu Poland Trophy, Mistrzostw Off-road oraz Przeprawowych Mistrzostw H6. By spełnić oczekiwania zawodników, w regulaminie pojawiły się m.in. dodatkowe klasy samochodów, a w kalendarzu – nowe rajdy.

Przeprawy po skalnych pólkach, błotne wąwozy i niemal pionowe trawersy to przeszkody, z którymi przyszło się zmierzyć uczestnikom II tegorocznej edycji Wyczynowych Mistrzostw Off Road oraz SMOR Quad 2016.

Extremalny teren, 30 załóg z Polski i Czech, kilka kilometrów przeprawowych tras bez chwili oddechu, 9 odcinków specjalnych i czysta, sportowa rywalizacja w trzech klasach - tak w wielkim skrócie wyglądała rywalizacja podczas II Tegorocznej Rundy Przeprawowych Mistrzostw Penrite H6, zorganizowanych na Torze Off Road w Dzikowcu.

Wyczynowe Mistrzostwa Off Road zapisały się już na stałe w kalendarzu polskich imprez off-roadowych. Świadczy o tym fakt, że prawie 40 ekip z całej Polski wzięło udział w pierwszej tegorocznej eliminacji zorganizowanej w dniach 10-11 czerwca na terenie trzech gmin: Miasta Nowa Ruda, gminy Nowa Ruda i gminy Walim.

Już 24-25 czerwca 2016 Sokółka (woj. podlaskie) będzie gościła 40 najmocniejszych załóg przeprawowych w Polsce.

Kiedyś podczas wywiadu usłyszałem pytanie: "Co jest najtrudniejszego w rajdzie w Bobolicach?" Odpowiedziałem wówczas bez zastanowienia: "Dojazd (500 km). A później to już sama przyjemność!" - o I rundzie Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme opowiada Marcin Małolepszy.

Parę kilometrów trudnej, przeprawowej trasy zamkniętej w formie pętli, która wytyczona została na terenie nieczynnego kamieniołomu. 6 godzin jazdy w doborowym towarzystwie i przy ładnej pogodzie. Reguły czytelne i niewymagające żadnego komentarza. Tak w skrócie wyglądała I runda Przeprawowych Mistrzostw H6, którą pożegnaliśmy zimę. Teraz sezon nabierze tempa!

Początek nowego sezonu obwieszczaliśmy zwykle w marcu z okazji pierwszej rundy Poland Trophy lub Przeprawowych Mistrzostw H6, które czasem odbywały się nawet przy temperaturze - 20 stopni. Ocieplenie klimatu spowodowało jednak, że w tym roku off-roadową wiosnę przywitaliśmy już na początku lutego. Zawody Off-Road Ice Challenge 2016 zgromadziły na starcie kilkadziesiąt załóg głodnych jazdy w wymagającym terenie.

Organizatorzy Poland Trophy w sezonie 2016 świętować będą dziesięciolecie swojej działalności. Zaczynali skromnie, od czterech rajdów w roku, by później rozwinąć skrzydła, czego efektem jest blisko 20 imprez zaplanowanych na przyszły sezon. Z okazji jubileuszu przygotowali dla nas wyzwanie, którego dawno w Polsce nie było (a konkretnie od czasu, gdy z żalem pożegnaliśmy Magam Trophy). W dniach 21-26 sierpnia w Bobolicach odbędzie maraton przeprawowy Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme - Super Challenge.

Przygotowując kalendarz imprez spod znaku Poland Trophy na sezon 2015, zastanawiałem się, czy uda nam się sprostać wyzwaniu. Ambitny plan zakładał przeprowadzenie 14 imprez i rajdów. Chyba jeszcze żadna organizacja w tym kraju nie porwała się na takie przedsięwzięcie, trwające od marca po koniec listopada. Odrzucając wolne weekendy, czyli te, w czasie których wypadają święta, okazuje się, że przygotowujemy imprezę z częstotliwością dwóch i pół tygodni. Możecie sobie wyobrazić, co to oznacza dla naszego zespołu. W przyszłym roku nie zamierzamy zwalniać - planujemy jeszcze więcej imprez!

Sezon zbliża się ku końcowi, co nie oznacza, że adrenalina przestała buzować w żyłach zawodników off-roadowych. Jak przystało na prawdziwych twardzieli doborowa ekipa w składzie 40 załóg pojawiła się w Górach Sowich na II rundzie Wyczynowych Mistrzostw Off Road 4x4.

Góry Sowie to region sprzyjający rajdom terenowym. Nic więc dziwnego, że wracamy w ten tajemniczy region z kolejną edycją Wyczynowych Mistrzostw Off Road (6-7 listopada 2015 r.).

Finałowa, trzecia runda Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme odbyła się w dniach 25-26 września 2015 r. w znanym już wszystkim zawodnikom lubiącym ostrą, techniczną jazdę – Walimiu. Do serca Gór Sowich zjechało 40 doborowych załóg z całej Polski. Była mocna „ściana wschodnia”, Warmia, Mazury, Śląsk, Mazowsze, Kraków, Gdańsk, Rzeszów, Łódź, Wielkopolska i oczywiście mocna reprezentacja z Dolnego Śląska, czyli praktycznie wszyscy.

Choć tegoroczny sezon startowy zbliża się ku końcowi, a niektórzy zawodnicy rozpoczęli już nawet oficjalną przerwę "zimową", warto podreperować maszyny i wykrzesać z siebie nieco energii, bo jesienią odbędzie się jeszcze wiele ciekawych imprez. Na przykład Zachodniopomorskie i Wyczynowe Mistrzostwa Off-road, które zaplanowane zostały na przełomie października i listopada.

Off-roadowy tor w Dzikowcu ma dwa oblicza. Zwykle trasa jest twarda i wymaga doskonałej techniki, ale gdy spadnie deszcz, koła tracą trakcję, a prowadzenie samochodu zamienia się w jazdę na sankach. Nic dziwnego więc, że zawodnicy, którzy w piątek docierali do Nowej Rudy, z niepokojem zadzierali głowy, zastanawiając się, jaka przywita ich pogoda, gdy nazajutrz staną na starcie III rundy Przeprawowych Mistrzostw H6. Zawody relacjonuje Maciek Rachtan - dyrektor rajdu:

Pionowe zjazdy i podjazdy, trawersy, skały i mnóstwo dołków - to wszystko czeka na Was na finałowej edycji Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme w Walimiu.

Już 5 września na przepięknym torze w Dzikowcu, który charakteryzuje się różnorodnością podłoża i ukształtowania terenu, odbędzie się III runda Przeprawowych Mistrzostw H6. Na zawodników czekać będzie wiele ciekawych i trudnych prób, wymagających nie lada umiejętności. Tor urozmaicają niezliczone dołki, wysokie wzniesienia, strome zjazdy i podjazdy, trawersy, odcinki błotne i kamieniste, czyli to wszystko, co uwielbiacie - czysta, techniczna jazda.

Na co dzień zacięcie walczą o każdą sekundę, nieustannie obserwując poczynania rywali. Pod presją czasu wyciskają z siebie siódme poty i nie pozwalają wytchnąć swoim maszynom. Aż wreszcie nadchodzą wakacje, a wraz z nimi "rekreacyjna" runda Poland Trophy Extra, w czasie której nadal nikt sobie nie folguje, ale mimo to walka toczy się na większym luzie, a najważniejsza dla wszystkich jest dobra zabawa.

Choć od II rundy Poland Trophy w Sokółce minęło nieco czasu, a na łamach Terenowo.pl publikowaliśmy już relację z tych zawodów, chcielibyśmy na chwilę do nich powrócić, zapraszając Was do lektury relacji, którą przesłał nam zwycięzca klasy Extreme - Marcin Małolepszy startujący w parze z Łukaszem Kożuchowskim za kierownicą niezwykłego Jimny Evo6. Czytając ją, możecie zobaczyć, z jakimi problemami borykają się zawodnicy na trasie, poczuć ich emocje i towarzyszące zmaganiom zmęczenie, a na koniec - radość z odniesionego zwycięstwa. 

Wakacyjna (co nie oznacza, że łatwiejsza) edycja Poland Trophy jak zwykle odbędzie się na przepięknych terenach Jury Krakowsko- Częstochowskiej – w starych kamieniołomach w Ogrodzieńcu, Wysokiej i Niegowonicach. Zapraszamy na dwudniowy ekstrem, który odbędzie się w dniach 31 lipca - 1 sierpnia.

Wałbrzyska hałda dotąd kojarzyła się z rempstowskimi rundami, które - gdy mistrzostwa zmieniły swą formułę - niestety przestały się odbywać.  Pokopalniane tereny mają duży potencjał off-roadowy i aż żal, że tak rzadko wykorzystywane są przez organizatorów imprez. Sytuację tę postanowił zmienić Maciek Rachtan, pomysłodawca cyklu Przeprawowych Mistrzostw H6, który w upalny lipcowy weekend zaprosił zawodników do Wałbrzycha.

Na myśl o Sokółce łza kręci się w oku i wspomnienia nie dają zapomnieć o chwilach, które tam przeżyliśmy. II runda Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme zgromadziła czołówkę najlepszych polskich off-roaderów, których stworzyli przepiękne widowisko w bajecznych dekoracjach podlaskiej przyrody.

Druga runda PM H6 odbędzie się na znanej z dawnych rempstów, pokopalnianej hałdzie w Wałbrzychu, w dawnym dolnośląskim zagłębiu węglowym. Co gwarantuje dużo szybkiej i bardzo widowiskowej jazdy, połączonej z pokonywaniem sypkich, technicznych zboczy potężnej góry oraz sporo elementów prawdziwej przeprawy u jej podnóża.

Czas szybko leci, po pierwszej edycji PT4x4TE w Bobolicach zostały wspomnienia, a już w nadchodzący weekend (19-20 czerwca 2015) spotykamy się w jakże gościnnej Sokółce. Po raz pierwszy na Ścianie Wschodniej wystartuje PT4x4TE.

Góry Sowie to region sprzyjający off-roadowi. Po dwóch udanych imprezach w roku poprzednim zawodnicy chętnie powrócą w ten tajemniczy region przy okazji kolejnej edycji Wyczynowych Mistrzostw Off Road. Pierwsza, letnia edycja, odbędzie się 5-6 czerwca, druga zaplanowana jest na  6-7 listopada.

Ściana Wschodnia to region niezwykły: przyjaźni i gościnni ludzie oraz niesamowite krajobrazy. Nic więc dziwnego, że po zeszłorocznym edycji WMOR w Sokółce, wszyscy chcą tam znowu powrócić. II edycja Wschodnich Mistrzostw OFF Road odbędzie się w dniach 8-9 maja 2015 r.

Emocje już powoli opadają, więc czas na podsumowanie I edycji PT4X4TE, która odbyła się 17-18 kwietnia na niepowtarzalnych terenach Bobolic.

Organizatorzy Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme zapreznetowali dziś szczegółowy harmonogram inauguracyjnej rundy w Bobolicach, która odbędzie się w dniach 17-18 kwietnia.

Zawody w Ogrodzieńcu organizowane przez Maćka Rachtana „na powitanie wiosny” na stałe wpisały się już w kalendarz imprez off-roadowych. Niegdyś były to dwudniowe rajdy z cyklu Poland Trophy, a od dwóch lat są to sześciogodzinne wyścigi przeprawowe na zamkniętej pętli, czyli Przeprawowe Mistrzostwa H6. W ostatnią sobotę wiosnę, a zarazem nowy sezon terenowy czuć było już w powietrzu. Słońce wesoło przygrzewało, a załogi – po zimowej przerwie – ochoczo rzuciły się do walki w błocie i na skalnych trawersach.

W okolicach Torunia zawodów z serii Mistrzostw Off-Road jeszcze nie było, więc przyszedł czas na nowe wyzwanie. Dzięki przychylności miłośników off-roadu z okolic Wąbrzeźna możemy zaprosić Was na Kujawsko – Pomorskie Mistrzostwa Off-Road, które odbędą się w dniach 27-28 marca 2015 r.

Pierwszy dzień wiosny zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim premierowa runda drugiego sezonu Przeprawowych Mistrzostw H6, która rozegrana zostanie w Ogrodzieńcu. 6-godzinny maraton z przeprawowymi odcinkami specjalnymi w stylu Poland Trophy sprawi, że szybko zapomnicie o zimowej przerwie. Na imprezę już zapisało się 30 załóg, a lista startowa wciąż jest otwarta.

12 imprez przeprawowych plus kończąca sezon Integracja – oto tegoroczny bilans działań firmy Euroforum kierowanej przez Maćka Rachtana, która stoi za organizacją cyklów Poland Trophy. Przeprawowych Mistrzostw H6 oraz Mistrzostw Off-road. Przyszły rok zapowiada się równie intensywnie.

Pierwsza edycja Wyczynowych Mistrzostw Off-Road 4x4 odbyła się w czerwcu, w Górach Sowich. Organizatorzy rajdu, zachęceni sukcesem czerwcowej imprezy postanowili zorganizować drugą edycję. Off-roadowe samochody i quady ponownie zjadą się w Góry Sowie, w dniach 7-8 listopada.
Po Wyczynowych Mistrzostwach Off-Road i Wschodnich Mistrzostwach Off-Road, przyszła kolej na trzecią imprezę z tej serii. Tym razem organizatorzy zapraszają na Zachodniopomorskie Mistrzostwa Off-Road do Bobolic. Rajd odbędzie się w dniach 14-15 listopada.
Dolnośląska edycja zakończyła tegoroczny sezon Poland Trophy Dragon Winch Extreme. Trasy w Górach Sowich mają opinię bardzo trudnych i technicznych. W tym roku smaczku dodała jeszcze zmienna pogoda.
W Walimiu zakończył się kolejny sezon Poland Trophy Dragon Winch Extreme – jednego z najbardziej wymagających rajdów przeprawowych w Polsce. Trzy edycje – każda w innym terenie – przyniosły wiele emocji i niespodziewane rozstrzygnięcia.
W piątek rozpoczęła się finałowa edycja Poland Trophy Dragon Winch Extreme. Czołówka polskiego off-roadu spotyka się na zakończenie sezonu w Walimiu, w województwie dolnośląskim. W Górach Sowich czekają na nich trudne i techniczne odcinki specjalne.
To nie był nasz dzień... Kiedyś mówiłem, że te góry mogą dać klapsa... i dały! - o trzeciej rundzie PM H6, która odbyła się na torze off-roadowym w Dzikowcu w Górach Sowich opowiada Roman Popławski.
Recepta na dobrą, off-roadową zabawę? Ostre, ale niemordercze odcinki specjalne, zamknięte na krótkiej, kilkukilometrowej pętli i sześć godzin czasu. Uśmiech na twarzy gwarantowany. Tak w skrócie można opisać charakter Przeprawowych Mistrzostw H6 - nowego, off-roadowego cyklu na polskiej scenie 4x4. Pierwszy sezon przyniósł wszystkim dużo emocji, sportowej walki, trudnych wyzwań i poczucia satysfakcji.
Cykl rajdów pod nazwą Przeprawowe Mistrzostwa H6 zadebiutował na początku tego roku. Za nami już dwie edycje tej imprezy, czas już na trzecią, finałową rundę. Rozstrzygnięcie PM H6 nastąpi w Górach Sowich, w Dzikowcu, w pierwszy weekend września.
Finałowa runda Przeprawowych Mistrzostw H6 odbędzie się już 6 września. Tym razem areną zmagań będą Góry Sowie. Po skałach i wertepach Jury Krakowsko-Częstochowskiej i bagnach Warki czas na strome stoki pod Dzikowcem.
W pierwszy weekend sierpnia Sokółka gościła Wschodnie Mistrzostwa Off-Road. Miłośnicy terenowej jazdy przez bezdroża zmagali się z podlaskimi bagnami, rozlewiskami i starymi żwirowniami. Było dużo emocji i sportowej walki.
W sierpniu ubiegłego roku na prośbę zawodników firma Euroforum zorganizowała dodatkową, letnią edycję rajdu Poland Trophy – Poland Trophy Extra. Była ciekawa trasa, ostre zmagania i przyjemny, wakacyjny klimat.
Organizatorem Przeprawowych Mistrzostw H6 jest ta sama ekipa, która odpowiada za rajd Poland Trophy. Ich dewizą zawsze były słowa „nikt nie obiecywał, że będzie łatwo”. Tym razem też takich obietnic nie było. I nie było łatwo…
Organizatorzy rajdów Poland Trophy i Przeprawowe Mistrzostwa H6, firma Euroforum, zaprasza na Wschodnie Mistrzostwa Off-Road. To nowa, przeprawowo-turystyczna impreza, która odbędzie się 1-2 sierpnia w Sokółce w woj. podlaskim.
60 najlepszych polskich załóg przeprawowych uczciło początek wakacji startem w II rundzie Poland Trophy, która zorganizowana została w warmińskim Raszągu. Swoje wrażenia z rajdu przedstawiają: Daniel Burzyński oraz Rafał Neumann.
Pomiędzy warmińskimi jeziorami leży niewielka miejscowość Rasząg. Już za niespełna dwa tygodnie zadrży od samochodowych silników. Tam właśnie odbędzie się druga edycja Poland Trophy Dragon Winch Extreme – ekstremalnego rajdu przeprawowego.
Góry Sowie to region sprzyjający off-roadowi. Nic  dziwnego – w takich górach trudno było by nie znaleźć ciekawych tras. Nie inaczej było i tym razem. W okolicach Rzeczki, Walimia, Dzikowca i Nowej Rudy odbyły się Wyczynowe Mistrzostwa Off-Road 4x4. Impreza trwała od 13 do 14 czerwca.
Mówi się czasem o „magii miejsc” - Paryż to miasto zakochanych, barcelońskie Camp Nou nie może się obyć bez drużyny piłkarskiej światowego formatu, a Rynek Główny w Krakowie byłby pusty – z całym szacunkiem dla krakowian – bez... gołębi. Nie inaczej jest z okolicami Bobolic i Białego Boru – tu latami off-roaderzy łapali pion na trawersach, nurkowali w bagnach po uszy i ostrożnie stąpali po pływających łąkach. Śladami Magam Trophy i Bobek Trophy podążają dziś organizatorzy Poland Trophy, którzy zaprosili czołówkę polskiego ekstremu w miejsce z danwa obrośnięte już legendą.
Tylko 7 dni pozostało do inauguracji tegorocznego Poland Trophy Dragon Winch Extreme. Pierwsza edycja rajdu rozpocznie się 4 kwietnia, w Bobolicach (woj. zachodniopomorskie).
3,2,1, strzał z pistoletu i nasza nowa czterolitrówka wyrywa defa na przód naszej czwórki. Dojazdówka okazała się prosta – prosta dlatego, że już ślad został wyznaczony przez poprzedzające nas załogi  - relacja Karsona z kabiny Defa, którym wraz z Florem wywalczył I miejsce w klasie Advance na ogrodzienickiej rundzie Przeprawowych Mistrzostw H6.
Wyścigi na pętli to popularna formuła zawodów w off-roadzie cross-country, ale dużo rzadziej spotykana w jego odmianie przeprawowej (w 2010 roku tego rodzaju próbę podjął MUTT, ale później wrócił jednak do oesów). Maciek Rachtan z ekipą Poland Trophy zaryzykowali i okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. W ogrodzienieckim kamieniołomie przy przepięknej pogodzie zawodnicy powitali nadejście wiosny i... nowego sezonu.
Już w najbliższą sobotę przeprawowy sezon 2014 zainaugurują zawody, których formuła była dotąd w Polsce rzadko wykorzystywana. Przez 6 godzin załogi terenówek będą walczyć na pętli najeżonej off-roadowymi przeszkodami – wygrają ci, którzy w limicie czasu pokonają największą liczbę okrążeń. Zainteresowanie I edycją Przeprawowych Mistrzostw H6 jest tak duże, że organizatorzy postanowili zmienić miejsce rozgrywania zawodów.
Wrześniowa runda w Walimiu zakończyła tegoroczny sezon Poland Trophy Dragon Winch Extreme. Zawodnicy startowali w tym roku w Łazach, w Mogilnie oraz właśnie w Walimiu. Na deser czeka ich Integracja Poland Trophy która odbędzie się 9 listopada w Ogrodzieńcu.
Fani sportów motorowych doskonale znają miasteczko Walim – odbywa się tam wiele rajdów. Tym razem w Walimiu słychać było ryk silników samochodów terenowych. Tam właśnie w dniach 20-21 września odbyła się trzecia, finałowa runda Poland Trophy Dragon Winch Extreme.
Organizatorzy rajdu Poland Trophy Dragon Winch Extreme postanowili zorganizować nową imprezę przeprawową. W dniach 16-17 sierpnia na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej odbędzie się rajd Poland Trophy Extra.
Podobno Tolkien przed napisaniem „Władcy pierścieni” przejeżdżał przez Mogileński Mordor... W ostatni weekend po swój Ssssskarb w to samo miejsce wybrali się off-roaderzy startujący w cyklu Poland Trophy Dragon Winch. Relacje z rajdu przesłali nam Roman Popławski i Dagmara Kowalczyk.
Po zimowej i mroźnej inauguracji nowego sezonu, Poland Trophy Dragon Winch Extreme przenosi się na północ, do Mogilna. W przedostatni weekend czerwca uczestnikom nie grożą już 20-stopniowe mrozy, ale to nie znaczy, że będzie łatwiej.
Kilkunastostopniowy mróz, zaśnieżone trasy i przeszkody, na których woda sięgała zawodnikom po pachy – na I rundzie Poland Trophy, którą rozegrano w Łazach, godnie przywitano nowy sezon off-roadu ekstremalnego w Polsce.
Choć za oknem zima i roztopy przygotowania do nowego sezonu Poland Trophy Dragon Winch Extreme idą pełną parą. Pierwsza edycja tegorocznego rajdu zostanie rozegrana na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Inauguracyjny rajd wystartuje 22 marca w Łazach.
Kolejny sezon Poland Trophy Dragon Winch Extreme przeszedł już do historii. Jak zawsze było ekstremalnie, były emocje i wspaniała rywalizacja na odcinkach specjalnych. Teraz czas na dobrą zabawę. Doroczna Integracja Poland Trophy Dragon Winch Extreme odbędzie się 24-25 listopada.
Walimska edycja Poland Trophy jest najtrudniejszą i najbardziej wymagającą - dla samochodów, jak i załóg - rundą w całym cyklu. Mały błąd kosztuje sporą stratę czasową, duży przynosi bardziej brzemienne skutki – uszkodzenie auta czy przedwczesne zakończenie rywalizacji.
W Walimiu czołowe polskie załogi przeprawowe rywalizują na finałowej rundzie Poland Trophy 2012. Miejsce to znane jest z bodaj najtrudniejszych trawersów w Polsce. Zawodnikom w walce z przepaściami pomagają hektolitry wypitego Red Bulla, którego zaczyna już brakować w okolicznych sklepach...
Sobota na Poland Trophy była dniem dość leniwym, kilkanaście załóg stało rano po nocce już na lawetach;( My ruszyliśmy za klasą No Limit na pierwszy oes po odwróconej wczorajszej pętli.
W Mogilnie rozpoczęła się II runda cyklu Poland Trophy, w której rywalizują czołowe polskie załogi przeprawowe. Zagotowało się już na prologu, który stanowił jedynie rozgrzewkę przed  bagnistą, mokrą „nocką”.
Czas upływa bardzo szybko i ani się nie obejrzeliśmy, już możemy zaprosić na kolejną odsłonę rajdu Poland Trophy. Organizacja podobno już zapięta na ostatni guzik, trasy wyznaczone, czas więc się pakować i ruszać wkrótce do Mogilna.
Pierwsza odsłona Poland Trophy Dragon Winch Extreme 2012 już za nami, a sezon dopiero się rozpoczął. II runda cyklu odbędzie się 22 czerwca 2012 - co ważne - w nowej lokalizacji.

Fotogaleria nadesłana przez Szymona Lubaszkę.

„Na Polandzie zawsze jest ciężko” - mawiają zawodnicy znający się na temacie. Piątkowy etap nocny I rundy Poland Trophy 2012, która odbyła się na terenach Jury Krakowsko-Częstochowskiej,  był tego najlepszym dowodem. Z załóg klasy No Limit tylko jedna (Owczarek – Popławski) pokonała wszystkie oesy, ale za to nie zmieściła się w limicie czasu. Ta zaś, która na czas dotarła do mety (Kuśmierczak - Kwiatkowski), po drodze odpuściła jeden z odcinków. Nagrodą za przezorność było zwycięstwo małej SUZI w rajdzie.
Miło nam zakomunikować, że oto wiosna już nadeszła! Również off-roadowa. O jej przybyciu naocznie można było dziś  przekonać się w Łazach niedaleko Zawiercia, gdzie zainaugurowano zmagania z cyklu Poland Trophy 2012. Na pierwszą, jurajską rundę przybyli licznie zawodnicy z całej Polski, prezentując wypieszczone w trakcie długich, zimowych wieczorów cacka. Pojawiło się wiele nowych aut, a w starszych konstrukcjach dostrzec można było liczne przeróbki i nowe podzespoły.
Już 22 marca 2012 roku rozpoczną się zmagania w ramach cyklu Poland Trophy – informuje dyrektor rajdu Maciej Rachtan. Tytularnym sponsorem zawodów po raz kolejny została firma Dragon Winch.

Pod koniec listopada podczas Integracji Poland Trophy Dragon Winch Extreme zostały ogłoszone oficjalne wyniki w klasyfikacji generalnej jednego z najcięższych rajdów przeprawowych w naszym kraju – Poland Trophy Dragon Winch Extreme. W mijającym roku odbyły się trzy edycje PTDWE.

Po ciężkich zmaganiach podczas 3 tegorocznych rajdów, organizatorzy PTDWE zapraszają w dniach 26–27 listopada 2011 do Morska na niczym nieskrępowaną terenową zabawę bez zbędnych formalności, mierzenia czasu czy sędziowskiego nadzoru. Cały dzień off-roadowej zabawy takiej jak lubicie najbardziej – trasy będą zróżnicowane i każdy znajdzie coś dla siebie. Nagrodą będzie Puchar Fair Play im. Krzysztofa Szwedowicza. Wieczorem bankiet zamykający sezon imprez rajdowych Poland Trophy Dragon Winch Extreme oraz ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród w Klasyfikacji Generalnej PTDWE 2011.
Czasem wyzwaniem w off-roadzie jest pokonanie 200 kilometrów, czasem 200 - ba! - nawet 20 metrów. Przekonałem się o tym wyraźnie w ostatni weekend, gdy z długich prostych Transgothica Maraton przeniosłem się na spadziste trawersy finałowej, III rundy Poland  Trophy w Walimiu.
Tak, tak! Niedługo, bo już w ten weekend (23-24.09) będzie miał miejsce finał cyklu Poland Trophy Dragon Winch Extreme, którego Partnerem Honorowym została Gmina Walim. Impreza ta zamyka sezon 2011 jednego z najbardziej ekstremalnych cyklów w Polsce.

III runda (Dolnośląska) PTDWE, zaplanowana na dni 23 - 24 września, odbędzie się w Walimiu – informują organizatorzy Dragon Winch Poland Trophy.

- Miarą trudności trasy był fakt, że znaczną jej część… przeszedłem na nogach. Dawno nie uczestniczyłem w tak ciężkim rajdzie! – opowiada o starcie w II eliminacji Poland Trophy Dragon Winch Extreme 2011, Roman Popławski, pilot Artura Owczarka, których „Black Tank” zwyciężył w klasie No Limit. Organizatorzy zawodów rozegranych w dniach 8-9 lipca w Brodnicy całkiem na serio potraktowali hasło „bez granic”, przygotowując trasę o niespotykanie wysokim poziomie trudności.
8 – 9 lipca 2011 roku w Brodnicy odbędzie się jeden z najbardziej ekstremalnych, przeprawowych rajdów w Polsce przeznaczonych dla samochodów terenowych oraz quadów – „Poland Trophy Dragon Winch Extreme.” To już II edycja rajdu w sezonie 2011, a zarazem pierwszy raz w historii Poland Trophy, kiedy zawodnicy będą się zmagać na terenach powiatu brodnickiego.
Po niedawnym nadejściu wiosny chyba żaden z zawodników, który zapisał się na I rundę Poland Trophy 2011, nie spodziewał się tak zaskakującego i zaciekłego kontrataku zimy. Ekstremalny rajd rozegrany w ostatni weekend w okolicach Ogrodzieńca w kilkadziesiąt minut, w skutek gwałtowanych opadów śniegu, zamienił się w prawdziwy Arctic Trophy.
Już w najbliższy weekend zapraszamy na I rundę Poland Trophy Dragon Winch Extreme, która odbędzie się w okolicach Ogrodzieńca. Rajd rozpocznie się piątkowym etapem nocnym, a główna część zmagań będzie miała miejsce w sobotę na etapie dziennym.
- Tegoroczna runda w Walimiu nie była aż tak ciężka jak w ubiegłym roku, kiedy pogoda była paskudna. Siłą rzeczy uważam, że w tym roku mieliśmy łatwiej, chociaż wcale nie brakowało na trasie wymagających przeszkód. Jestem bardzo zadowolony z mojego Grata 2 – jest mocny, a zarazem lekki, ma zwolnice i przestrzenną klatkę. To dzieło mojego pilota – Dominika Samosiuka - mówi Robert Kufel, zwycięzca klasy No Limit I rundy Poland Trophy w Walimiu.
Startujący Gratem 2 Robert Kufel i Dominik Samosiuk zostali bezapelacyjnymi zwycięzcami klasy No Limit pierwszej rundy Poland Trophy, która w sobotę zakończyła się w Walimiu. Górzysty teren sprawił, że rajd stał pod znakiem trawersów i „zabaw” z wyciągarkami. Na szczęście – w odróżnieniu od ubiegłego roku – tym razem pogoda była jak złoto, ale i tak nie zabrakło mrożących krew w żyłach sytuacji. Kilku zawodników przed większym nieszczęściem uchroniły drzewa, na których zatrzymywały się ich rolujące w dół maszyny.
Już pierwsze metry drugiej edycji rajdu Poland Trophy pokazały, że jest to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. Takich, co zrobią rolkę w powietrzu rozpędzonym autem i choć nie są przypięci pasami, jakoś to (cudem) przeżyją... Rajd rozegrany w ubiegły weekend w okolicach Walimia w najwyższej klasie No LIMIT wygrały dwie załogi ex aequo – Marek Schwarz i Adam Wolny oraz Roman i Paweł Cybulscy.