MUTT

MUTT (14)

Wróciliśmy na MUTT-a po trzech latach przerwy i tegoroczny trochę nas zaskoczył. Szczególnie ilością wody, jak i naprawdę konkretnymi trawersami. Nie ma lipy! Jeśli ktoś chce spędzić około 20 godzin w czystym terenie, a nie bzykać dwugodzinnych oesów to impreza w sam raz dla niego. Polecamy wyjazd bez serwisu, dzięki czemu po powrocie na bazę trzeba wolny czas podzielić na sen  i reanimację dzika. Niewielka ilość snu spowodowała, że wróciliśmy do domu konkretnie wymęczeni.

Rajd MUTT posiada renomę i tradycję. Genialne tereny w postaci kopalni piasku Kotlarnia i poligonu wojskowego w Gliwicach. I oddanych sprawie organizatorów, którzy dbają o profesjonalizm rajdu, nie zapominając również o rekreacji – wszak w długi majowy weekend Polska odpoczywa jak długa i szeroka.

Załoga TVN Turbo Dagmara Kowalczyk i Roman Popławski w rozpoczynającym się w piątek rajdzie MUTT w Gliwicach wystartuje prototypowym  Jeepem Wranglerem z silnikiem Diesla, który zasilany jest gazem LPG.

Terenowych pomysłów na spędzenie długiego weekendu majowego jest co najmniej kilka. Jednym z najciekawszych jest udział w rajdzie MUTT Wiosna 2015 – imprezie kultowej, która w tym roku dodatkowo proponuje Wam zmagania na etapie nocnym.

Miło nam zaprosić wszystkich pasjonatów 4×4 i nie tylko do uczestnictwa w kolejnej edycji OTI „DLA CHOINKI”. Impreza jest imprezą charytatywną integrującą środowisko Polskiego OFF ROADU. Celem akcji jest zebranie środków, które zostaną przekazane tym najbardziej potrzebującym, ciężko doświadczonym przez los.

MUTT Wiosna to jeden z nielicznych już rajdów w Polsce, na którym obok nowoczesnych Gratów i Black Tanków wciąż spotkać można terenówki z dawnych czasów: Gazy, UAZ-y czy Patrole. Nawet sprawca całego zamieszania - „Szary” - niegdysiejszy Mistrz Polski RMPST zasuwa po poligonie i piaskowni swoją starą rempstówką, zwaną pieszczotliwie „Pokurczem”, która ma prawo uchodzić już za zabytek (co nie oznacza, że nie potrafi wycisnąć z niej 140 km/h). MUTT to również jeden z tych rajdów, na których największą przyjemność sprawia mi dosiadanie się do wozów ekipy organizacyjnej i podziwianie z bliska ich spektakularnych akcji ratunkowych.
Chyba każdy, kto liczył na dobrą pogodę w majówkę, czuł się w tym roku nieco zawiedziony. Deszczu było zdecydowanie więcej niż słońca, co nie nastrajało do zabaw plenerowych. Dla niektórych jednak pogoda nie miała znaczenia. MUTT w deszczu czy słońcu zawsze jest super! Organizatorzy imprezy, sami będąc znakomitymi zawodnikami, są wyznawcami „starej szkoły off-roadu” - załogi jak za dawnych lat poruszają się po trasach oznakowanych strzałkami, numerami i taśmami, nie korzystając z nawigacji czy elektronicznych rejestratorów. Grunt to dobra zabawa i najeżdżenie się „do bólu”.
Co to MUTT? To cykliczna impreza terenowa dostępna dla wszystkich posiadaczy 4×4 z podziałem na klasy: Lekka, Ciężka, Sportowa, Quad. Byliśmy tam w zeszłym roku i naprawdę bawiliśmy się wyśmienicie!
„MUTT to fajny rajd” – usłyszałem od znajomego, gdy zdradziłem mu, że zamierzam w tym roku wpaść do Kotlarni pod Gliwicami. Opinia ta nie jest prawdziwa i moim obowiązkiem jest zadać jej kłam. Bo po zapoznaniu się ze stanem faktycznym muszę kategorycznie stwierdzić, że MUTT to… BARDZO fajny rajd!
Zapraszamy na rajd Mutt Wiosna 2011, który odbędzie się w dniach 29 kwietnia - 2 maja. Mutt to jeden z rajdów o najdłuższej tradycji w naszym kraju. Stowarzyszenie Miłośników Jazdy Terenowej MUTT Gliwice oraz osoba Kazimierza Twarkowskiego, znanego lepiej pod pseudonimem "Szary" to gwarancja, że kto wybierza sięw  długi weekend na Kotlarnię, na pewno nie będzie miał czego żałować. Bez żadnej ściemy.
Rajd MUTT, którego nikomu nie trzeba przedstawiać, w tym roku odbył się w nowej, jeszcze trudniejszej formule. 24-godzinny maraton terenowy nie wystraszył jednak zawodników, a wręcz przeciwnie – przyciągnął na start ponad 40 załóg. Kto odważył się spędzić Majówkę na kotlarni w okolicach Gliwic, zmierzył się nie tylko z ciężką trasą, niespotykaną długością trwania zawowdów, ale także z wyjątkowo paskudną pogodą.
- Witam wszystkich fanów rajdu MUTT. W tym roku przedstawiamy Wam zupełnie nową formułę naszego rajdu MUTT. Celem zmian było opracowanie takich zasad, by wszyscy uczestnicy mogli najeździć się do bólu. Zanim jednak przedstawimy plan imprez,y przypominamy wszystkim zainteresowanym, że zgodnie z tradycją termin rajdu to długi majowy weekend: 30.04.2010 - 02.05.2010. Baza imprezy to także znany i lubiany Ośrodek Wypoczynkowy Szymocice, położony przy trasie 919 Sośnicowice-Racibórz. Skoro już wiadomo kiedy i gdzie, z przyjemnością przedstawiam plan naszego  MUTT-a - pisze Kazimierz Twarkowski, vel "Szary", organizator rajdu MUTT.
Marek Schwarz i Wojciech Kałamaga zwyciężyli w klasie Sport rajd MUTT Wiosna rozegrany w czasie Majówki w okolicach Gliwic. W gronie ponad stu załóg, które stanęły na starcie zawodów, pierwsze skrzypce zagrali zawodnicy RMF Caroline Team, którego cztery załogi uplasowały się w pierwszej szóstce.
Zasadą – chwalebną! – organizatorów ekstremalnych rajdów przeprawowych jest wytyczanie tras ciężkich i wymagających. Różnica pomiędzy przeszkodami trudnymi a niemożliwymi do pokonania bywa jednak znikoma, o czym - podczas etapu nocnego rajdu MUTT Trophy, który odbył się w Gliwicach (3-5.09) - przekonali się najlepsi kierowcy w kraju. W klasie ekstremalnej triumfował Wojciech Polowiec, a turystycznej – Przemysław Wojtak.