Jeep Wrangler 2018 – 4. generacja z nowymi silnikami

Jeep szykuje dla nas czwartą generację Wranglera, który zadebiutuje w przyszłym roku. Amerykańska terenówka, o której losach decydują dziś Włosi, będzie oferowała bardzo ciekawe konfiguracje napędu.

Obok silników benzynowych oraz wysokoprężnych nowej generacji we Wranglerze 2018 mają pojawić się również napędy hybrydowe (silnik spalinowy współpracy z elektrycznym) oraz częściowo hybrydowe (tzw. mild hybrid – silnik spalinowy wspomagany przez elektryczny).  

Zupełnie nową propozycją ma być 2-litrowy silnik czterocylindrowy używający aluminiowego bloku, charakteryzujący się zmiennymi fazami rozrządu i turbosprężarką typu Twin Scroll. Jego moc maksymalna szacowana jest na 300 koni mechanicznych. Nowa jednostka, która otrzymała nazwę „Hurricane”, będzie połączona z 8-biegową skrzynią automatyczną. Inżynierowie Fiata liczą, że pozwoli to znacznie ograniczyć zużycie paliwa w porównaniu z silnikiem 3.6 V6 Pentastar pracującym w parze z 5-biegowym automatem.

Nowy Wrangler ma być montowany w zakładach w Toledo, a co ciekawe przez pewien czas Jeep będzie równolegle produkował starą i nową wersję auta. Jedną z wersji nadwoziowych ma być pick-up, podobno bardzo wyczekiwany przez klientów.
MM 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.