Skoda Karoq – przedpremierowe zdjęcia

Na krótko przed światową premierą, która będzie miała miejsce 18 maja w Sztokholmie, czeski producent samochodów udostępnił pierwsze zdjęcia nowego, kompaktowego SUV -- Skody Karoq.

ŠKODA KAROQ 2W ramach strategii marki, ŠKODA zamierza w kolejnych latach zdecydowanie rozszerzać swoją gamę modelową. Nacisk zostanie w szczególności położony na rozbudowanie oferty w segmencie SUV. Skoda Karoq to kolejny samochód po Kodiaqu, który z założenia jest przystosowany do jazdy w terenie.

ŠKODA KAROQ 1Co widzimy na zdjęciach? Atrapa chłodnicy, pokryta chromowanym wykończeniem, ma pionowe podwójne listwy i tworzy trapezowy przekrój, który jest typowy dla SUV-ów czeskiej marki. Projekt reflektorów inspirowany jest bogatą tradycją czeskiej sztuki obróbki szkła kryształowego. Przednie światła wykonane są w całości w technologii LED, która została wykorzystana również przy lampach tylnych. Światła tylne tworzą typowy dla Skody kształt litery "C".

Atutem samochodu jest bagażnik, który ma pojemność 521 l, która wzrasta do 1630 l po złożeniu tylnych siedzeń. W połączeniu z opcjonalnymi tylnymi siedzeniami VarioFlex, przestrzeń bagażnika jest zmienna i może pomieścić od 479 do 588 l. System VarioFlex składa się z trzech oddzielnych siedzeń tylnych, które można regulować w zależności od indywidualnych potrzeb, zmieniając nieomal SUV-a w vana, o maksymalnej pojemności 1810 l.

ŠKODA KAROQ 4Wnętrze Skody Karoq posiada nowo zaprojektowaną deskę rozdzielczą, podzieloną na wysoką górną i wąską dolną część. Cztery duże otwory wentylacyjne ustawione są pionowo, a dwa środkowe umieszczone są z dwóch stron ekranu.

ŠKODA KAROQ 3Swoimi rozmiarami KAROQ plasuje się pomiędzy Yeti a Kodiaq'iem, choć od obu jest wyraźnie niższy. Pod względem prześwitu (183 mm) niestety bliżej mu do starszego modelu SUV-a. O jego możliwościach terenowych przekonamy się dopiero za kilka tygodni, bowiem oficjalna prezentacja w Sztokholmie ma mieć charakter statyczny.
MM