Węgierskie podium Kamena Rally Team

Po dwudniowych zmaganiach na węgierskich ziemiach zespół Kamena Rally Team zdobywa kolejne punkty i umacnia pozycję lidera w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy FIA CEZ.

Kalo Race, czyli VII Runda Mistrzostw Europy FIA CEZ Cross Country rozgrywana w dniach 23-25 września 2021, zaskoczyła zawodników nieco inną specyfiką odcinków specjalnych. Żaden z 6 etapów wyścigu nie miał więcej niż 51 km i nie nastręczał nawigacyjnych problemów. Obfitował za to w proste, a co za tym idzie niezwykle szybkie fragmenty, w których nie było miejsca na błędy.

„Ta runda znacznie różniła się od pozostałych. Trasy przypominały raczej te znane z wyścigów WRC, niż Cross Country. Oesy były krótkie, proste i mega szybkie. Najlepiej świadczy o tym średnia prędkość uzyskana przez nas na poziomie prawie 100 km/h” – mówi Tomasz Białkowski

Kamena Rally Team pierwszy dzień rajdu zakończyła na IV pozycji. Drugi dzień zmagań początkowo nie zapowiadał, by ta sytuacja miała ulec zmianie. Jednak duet Białkowski, Baśkiewicz już nie raz zadziwili kibiców. Ostatni odcinek specjalny przejechali w takim tempie, że nie dość, iż wygrali go w swojej klasie, to także znacząco odrobili straty, plasując się finalnie na II miejscu w klasie T4 i III miejscu w klasyfikacji generalnej.

„Zbliża się koniec sezonu, dlatego ta runda była dla nas bardzo ważna. Przede wszystkim chcieliśmy ten rajd ukończyć. Dzięki uzyskanym punktom za II miejsce powiększamy naszą przewagę w klasyfikacji generalnej, a taki był nasz nadrzędny plan. Teraz możemy spokojnie przygotować się do następnego startu” – podsumowuje Dariusz Baśkiewicz

Przed zawodnikami Orlen Teamu jeszcze trzy starty w tym sezonie, a dwa z nich to rundy Mistrzostw Europy. Białkowski i Baśkiewicz są więc już bardzo blisko uzyskania tytułu Mistrza Europy.

MM

 

bialkowski kalo race 2021 0047bialkowski kalo race 2021 00799