Smart SUV. Czy wart uwagi?

Ze świecą dziś szukać producenta, który w swoim portfolio nie posiada SUV-a. Ci, którzy nie mogą pochwalić się „off-roadowym” modelem, w pocie czoła pracują, by nadrobić dystans do uciekającej im konkurencji. Terenowy dylemat zaprząta głowy również szefów firmy Smart, która należy do Daimlera współpracującego z Renault (czego efektem są bliźniacze modele Smart ForTwo i Renault Twingo). Mały Smart również chciałby pojeździć sobie w terenie!

I wiele wskazuje na to, że za kilka lat – prawdopodobnie w okolicach roku 2018 – doczekamy się narodzin nowego off-roadowego malucha. Szef Daimlera, Dieter Zetsche, przyznał niedawno, że rodzina Smartów będzie sukcesywnie powiększana, co na pewno oznaczałoby powstanie nowego modelu z segmentu SUV. Samochód miałby bazować na platformie ForTwo/ForFour używanej także przez Renault Twingo. Oznaczałoby to, że jego silnik umieszczony byłby z tyłu, co byłoby swoistym ewenementem – tego rodzaju konstrukcję posiadają wyczynowe buggy, a nie produkowane seryjnie SUV-y.

Na rewolucję raczej się jednak nie zanosi. Smart SUV będzie prawdopodobnie zwykłym Smartem, charakteryzującym się podliftowanym zawieszeniem i nieco groźniejszym wyglądem. Być może będzie nieco dłuższy od standardowego ForTwo i na pewno zostanie udekorowany plastikowymi płytami ochronnymi. Gdyby jednak Daimler nas zaskoczył  i wyposażył go w napęd na wszystkie koła, Smart stałby się dla nas o wiele więcej wart!
MM, fot. Auto Express 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.