MT Rally & Series - this is the end:(

W roku 2009 miałem przyjemność obserwować z bliska I edycję MT Rally, która na starcie zgromadziła jeszcze skromną liczbę uczestników. W kolejnych sezonach maraton organizowany w Drawsku Pomorskim przez Pawła Molińskiego i Tomka Tomaszewskiego blyskawicznie zyskawił na popularności, stając się jedną z najważniejszych imprez off-roadowych w kraju, a za sprawą licznie zgłaszającyh się zawodników zagranicznych - również w Europie. Niestety w tym roku historia MT Rally oraz jesiennego MT Series dobiegła końca.

Organizatorzy rajdu opublikowali informację, która dość jasno wyjaśnia przyczynę ich decyzji:
[quote width="auto" align="left" border="BLUE" color="RED" title="Moli i Tomasz (MT)"]
Drodzy Uczestnicy, Przyjaciele i Sympatycy MT
Z wielkim smutkiem informujemy, że projekty MT RALLY i MT SERIES przechodzą do historii.
Po wielu latach pracy podjęliśmy wspólną decyzję o zaprzestaniu organizacji rajdów spod znaku MT. Jest to dla nas trudna, acz konieczna decyzja, gdyż rajdy MT to nasza pasja i zaangażowanie. Jednak niestabilna sytuacja panującą w Europie i Polsce pokazuje nam, iż w chwili obecnej nie jesteśmy wstanie zagwarantować ani dostępności terenu, ani jakości organizacji naszych przedsięwzięć.
Chcemy podziękować wszystkim naszym Kolegom, Przyjaciołom z całej Europy za zaufanie jakim nas obdarzyli przez wiele minionych lat. Dziękujemy także Panu Komendantowi CSWL Drawsko, Panu Nadleśniczemu Nadleśnictwa Drawsko Pomorskie i wszystkim innym zaangażowanym w organizację naszych rajdów za wieloletnie wsparcie naszych inicjatyw.
Pozdrawiamy
[/quote] 
Żałujemy, że z kalendarza polskich imprez off-roadowych znika rajd chwalony przez wszystkich za profesjonalną organizację, atmosferę i wysoki poziom sportowy. Dziękujemy całej ekipie MT Rally za lata współpracy i mamy nadzieję, że kiedyś znów spotkamy się w komplecie w bazie Konotop.
Arek Kwiecień