Dakar 2015: Honda rzuca rękawicę zespołowi KTM-a

październik 03, 2014
Honda zamierza walczyć o zwycięstwo w styczniowym Rajdzie Dakar, w którym wystawi aż piątkę reprezentantów na nowym, fabrycznym modelu Honda CRF450 RALLY.

Nowych motocykli Hondy dosiądą Joan Barreda (Hiszpania 31 lat), Paolo Goncalves (Portugalia, 35), Helder Rodrigues (Portugalia, 35), Jeremias Israel (Chile, 33) oraz Laia Sanz (Hiszpania, 28).

Team HRC w swoim trzecim starcie w najbardziej prestiżowym i wymagającym rajdzie na świecie za cel stawia sobie nie tylko zwycięstwo, ale także rozwój motocykla będącego bazą dla nadchodzącej wersji produkcyjnej.
 
W ramach przygotowań ekipa weźmie w październiku udział w Rajdzie OiLibya du Maroc w Maroku, zaś na starcie Dakaru ustawi się czwartego stycznia 2015 roku w Buenos Aires w Argentynie. Podczas trwającej dwa tygodnie rywalizacji motocykliści pokonają dziewięć tysięcy kilometrów wymagającą trasą prowadzącą przed Argentynę, Boliwię i Chile.

Joan Barreda, Paulo Goncalves i Helder Rodrigues startowali w tym sezonie w wielu rundach rajdowych mistrzostw świata Cross-Country. Aktualny mistrz świata, Goncalves, wygrał otwierające sezon zmagania Abu Dhabi Deser Challenge, podczas gdy Barreda triumfował w Sealine Qatar Rally. Goncalves jest obecnie drugi w tabeli i w Maroku będzie walczył o kolejny tytuł. Nowe twarze w zespole HRC to Chilijczyk Jeremias Israel oraz zwyciężczyni Dakaru w kategorii kobiet Laia Sanz.
MM

Resize_of_5453_TeamHRC_Dak15_Pres_1517_43299

Resize_of_5453_TeamHRC_Dak15_Pres_1752_44833

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.