IV etap East African Safari Classic Rally. NAC Rally Team w połowie drogi do celu

Mercedes 450 SLC zespołu NAC Rally Team pomimo swych 36 lat w metryce dzielnie znosi wyczerpującą rywalizację w rajdzie East African Safari Classic Rally, na którą zabrali go Paweł Molgo i Piotr Domownik - specjaliści od walki na bezdrożach przyzwyczajeni do prowadzenia rajdowych terenówek z napędem 4x4. Ich off-roadowe doświadczenie bardzo przydaje się podczas jazdy tylnonapędowym Mercedesem po drogach Kenii i Tanzanii.

Po czterech dniach zmagań Polacy dotarli do Tanzanii, a tym samym osiągnęli półmetek rajdu. W niedzielę po raz kolejny nie ominęły ich jednak problemy techniczne. Na drugim oesie pękł przewód od chłodnicy, zmuszając ich do chwilowego opuszczenia trasy.

- Myśleliśmy już, że to się źle skończy - opowiada Paweł Molgo. - Ale szczęście nam sprzyjało. Naprawiliśmy układ chłodniczy i nie spóźniliśmy się na start trzeciego oesu. Co prawda na nim również spotkały nas małe problemy, które nie przeszkodziły nam jednak w dotarciu do mety.

W poniedziałek zawodników walczących w afrykańskim klasyku czeka zasłużony odpoczynek. Pełne ręce roboty będą mieli za to ich mechanicy, którzy otrzymają aż sześć godzin na prace przy samochodach.

- Bardzo cieszymy się z osiągnięcia półmetku - mówi Paweł Molgo. - Mamy nadzieję, że w dniu przerwy podreperujemy zdrowie naszego Mercedesa na tyle, by drugą połowę rajdu pokonać już bez większych przeszkód. Nasz najważniejszy cel, czyli dotarcie do mety rajdu, wciąż jest w naszym zasięgu. Utrzymujemy również stabilną pozycję w klasyfikacji. Ale na pewno łatwo nie będzie. Oj, nie będzie!
MM