Land Serwis

Operacja Solny Gród 2014 - w szczytnym celu

Do sukcesu pierwszego charytatywnego rajdu "Operacja Solny Gród 2014" przede wszystkim przyczynili się sami zawodnicy. Dzięki opłaceniu "wpisowego" na koncie bocheńskiej Fundacji Auxilium zebrali oni aż 3 tysiące złotych! Fundacja na co dzień zapewnia wsparcie oraz opiekę dla niepełnosprawnych dzieci (oficjalna strona: http://auxilium-fundacja.pl/). A co najważniejsze - pomoc otrzymują dzieci mieszkające w Bochni i jej okolicach, czyli na terenach, gdzie Operacja Solny Gród miała swoje miejsce.

Dla wszystkich off-roadowych Darczyńców organizatorzy przygotowali sowite podziękowania, którymi były dwa dni terenowych zmagań w najcięższych warunkach terenowych. Strome podjazdy, trawersy, błota, piasty, przygotowane dla klasy Extreme dawały się we znaki nawet najbardziej doświadczonym zawodnikom. Jak to zazwyczaj bywa w rajdach off-roadowych wytyczanych po terenach prywatnych (nie poligonowych), pojawiły się obawy co do zróżnicowania oraz ilości tras, które czekały na zawodników. Jednak w przypadku Operacji Solny Gród zarówno zawodnicy jak i widzowie mogli od razu odetchnąć z ulgą. Na wszystkich czekało miłe rozczarowanie. Pierwszym był wyczerpujący i wymagający odcinek nocny, który od razu zweryfikował możliwości sprzętowe oraz fizyczne każdej z załóg. Długość jak i off-roadowa "jakość" zaoferowanych tras znacznie przewyższyła wymagania zawodników, czego wynikiem było skrócenie roadbooka w ostatni dzień rajdu. Sytuacja, o której może pomarzyć niejeden organizator. Nie byłaby ona jednak możliwa bez ogromnego wsparcia samych mieszkańców, którym należą się ogromne podziękowania.

W Operacji Solny Gród udział wzięło ponad 30 załóg startujących w klasach: EXTREME oraz WYCZYN. Poniżej lista zwycięzców:

EXTREME
1. Marcin Czaja + Mirek Gut - Suzuki Samurai
2. Darek Łysoń + Wojtek Mirocha - Nissan Patrol
3. Mariusz Maciąg + Robert Musiał - Toyota LJ 70

WYCZYN
1. Marek Solowski + Adam Solowski - Jeep Wrangler
2. Marcin Wojciechowski + Rafał Winiarczyk celebrity news - Suzuki Samurai
3. Kornel Konderak + Tomasz Mazur - Suzuki Samurai

Text i foto: D.P.