Nissan Terra – pick-up w wersji SUV

Terenowe SUV-y zbudowane w oparciu o konstrukcję ramową odchodzą już w niepamięć, dlatego tym bardziej warto odnotować (a także docenić) zamiar Nissana, który na kwietniowe targi w Pekinie przygotowuje premierę modelu Terra bazującego na dobrze nam znanej Navarze. Auto z początku będzie sprzedawane tylko w Chinach, ale z czasem ma trafić również na inne rynki.

Pod wieloma względami Nissany Terra i Navara są bliźniaczymi modelami, charakteryzującymi się podobnym wyglądem i identycznymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Szczegółowe dane techniczne poznamy za miesiąc, ale prawie na pewno w ofercie spodziewać się możemy turbodoładowanego silnika 2.3 l. Samochód powinien być dostępny w wersjach 5- i 7-osobowej.

Nissan w najbliższych latach zamierza znacząco poprawić swoją pozycję na rynku SUV-ów (korzystających z konstrukcji ramowej), pick-upów, vanów i lekkich ciężarówek. Przed 2022 rokiem japoński producent chce zostać globalnym liderem w tym sektorze, zwiększając sprzedaż o 40 procent. W osiągnięciu tego celu ma pomóc Nissan Terra, który dołączy do Navary obecnej już w 133 krajach na świecie i replikowanej pod innymi markami (Renault Alaskan, Mercedes Klasy X).
MM

Terra 02
Terra 03
Terra 04