Pierwszy Land Serwisowy Wypad Za Miasto - w dechę dla dychy

październik 16, 2012
Dzięki zaproszeniu klubu 4x4 Max z Nowej Rudy dziesięć landroverowych ekip pod egidą Land Serwisu miało okazję aktywnie spędzić weekend w przepięknej scenerii gór i pagórków Kotliny Kłodzkiej.

Dziewięć samochodów z logo Land Rovera przejechało kilkadziesiąt kilometrów w terenie o różnym stopniu trudności.

Czerwone błoto (podobne do malezyjskiego) rozmoczone nocnym deszczem do głębokości paru centymetrów wymagało dużej ostrożności i umiejętności zdjęcia nogi z hamulca przy zjazdach.

Bardziej doświadczeni pomagali mniej doświadczonym a organizatorzy ochoczo dawali wskazówki dotyczące przejazdu. Dzięki temu jedyną stratą w sprzęcie była oderwana i pogięta tablica rejestracyjna.

Dodatkowo jeśli przeszkoda okazywał się za trudna, przygotowana trasa umożliwiała jej ominięcie i dawała chwila wytchnienia dla tych co w terenie pierwszy raz.

Były strome zjazdy i podjazdy, trawersy, rzeki wzdłuż i w poprzek a na deser wyrobiska pokopalniane. Wojtek, właściciela Freelandera II nie mógł uwierzyć w możliwości swojego samochodu po przejeździe trasy. W końcu to ten model był "dawcą" sprawdzonych organów do nowego RR Evoque.

P1120088W sobotę na trasie mieliśmy okazję zjeść lunch w lesie w zaimprowizowanym szałasie przy ognisku. Zamysł aby pokazywać i uczyć bez stresów i zniszczeń będzie nam towarzyszył przy następnych wypadach. Piękna pogoda spowodowała że zwiedzanie atrakcji turystycznych planowane na całą niedzielę zostało ograniczone do Skalnego Miasta po czeskiej stronie granicy. Żal nam było każdego kilometra spędzonego poza asfaltem i każdego nowego widoku ukazującego się po wyjeździe z lasu.

Podziękowania dla Joli, Władka, Bartka, Krzyśka za sprawną organizację i przepiękne trasy.

Najbliższy termin wypadu to 10-11 listopad, również w Kotlinie Kłodzkiej z klubem 4x4 Max, tym razem z małą niespodzianką.

Serdecznie zapraszamy do zapisywania się (formularz zgłoszeniowy)

Limit załóg niezmiennie tylko dziesięć samochodów. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Piotr Kowal / Land Serwis
Więcej zdjęć na LR.pl