Polska reprezentacja na Hungarian Baja 2015. Dąbrowski i Czachor w Hiluxie nowej generacji

Silna reprezentacja z Polski wybiera się na zawody Hungarian Baja, które rozpoczną się już w najbliższy piątek, 14 sierpnia. VI runda  Pucharu Świata FIA Cross Country Rallies przyciągnęła na start 6 polskich ekip, z czego aż 5 to załogi grupy T2.

W grupie T1 między innymi z Nasserem Al-Attiyahem, Bernhardem Ten Brinke, Karoly Fazekasem i Borisem Gadasinem zmierzą się Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, którzy po sześciu rundach zajmują czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Do podium Polacy tracą tylko 15 punktów.

[quote width="auto" align="left" border="RED" color="BLUE" title="mówi Marek Dąbrowski"]- Walka o podium w tegorocznym Pucharze robi się coraz bardziej zacięta. My koncentrujemy się przede wszystkim na swoich celach. Rajd Hungarian Baja jest dla nas bardzo ważny w kontekście treningu i przygotowań do przyszłorocznego Dakaru. To idealny moment, żeby przetestować i optymalnie ustawić nasz nowy samochód. Każdy oesowy kilometr w tej części sezonu jest na wagę złota, dlatego bardzo cieszymy się, że ruszamy na trasę w mocniejszej maszynie. [/quote]

[quote width="auto" align="left" border="RED" color="BLUE" title="dodaje Jacek Czachor"]- Zbliżające się zawody pojedziemy nowym samochodem przygotowanym z myślą o Dakarze, który jest lżejszy, posiada niżej położony środek ciężkości i niezależne zawieszenie tylnych kół. To całkowicie nowa generacja rajdówki, która pozwoli nam osiągać jeszcze lepsze wyniki. Rok temu na Węgrzech zajęliśmy ósme miejsce, w tym roku chcemy powalczyć o pierwszą trójkę. Na liście startowej nie brakuje kierowców z pierwszej dziesiątki Pucharu Świata, co znaczy, że walka o punkty będzie trwała do ostatnich kilometrów. Przed nami trzy dni ciężkiej rywalizacji, ale nie odpuszczamy. Z Węgier chcemy wywieźć kilka punktów.[/quote]

W grupie T1 w szranki stanie ponadto Maciek Marton, który jak zawsze towarzyszyć będzie Mirkowi Zapletalowi.

Na węgireskich trasach zobaczymy ponadto polskie ekipy rywalizujące w grupie T2: Łukasza Lechowicza i Łukasza Soleckiego (Nissan Navara), Klaudię Podkalicką i Błażeja Czekana (Mitsubishi Pajero), Tomasza Pieca i Gabriela Prochackiego (Nissan Navara), Jarka Kazberuka i Robina Szustkowskiego (Ford Raptor) oraz Grzegorza Czarneckiego i Juraja Ulricha (Nissan Navara).

Tradycyjnie wielu naszych reprezentantów wystąpi również w klasie ATV - w ramach Pucharu FIM Baja rywalizować będą: Damian Rajczyk, Adrian Bernat, Arkadiusz Bernat, Jarosław Kalinowski, Maciej Albinowski i Paweł Otwinowski. Za kierownicą Polarisa Rangera zasiądzie Tadeusz Wiśniewski.

Hungarian Baja startuje już w najbliższy piątek 14 sierpnia. W tym roku na zawodników czeka trasa o łącznej długości 706 kilometrów, z czego 518 kilometrów stanowią odcinki specjalne podzielone na trzy etapy.
MM, fot. Orlen Team

Punktacja Pucharu Świata FIA
1. Vladimir VASILIEV/Konstantin ZHILTSOV (RUS) 171 pkt
2. Nasser Al-Attiyah/Mathieu BAUMEL (QAT/FRA) 150 pkt
3. Reinaldo VARELA/Gustavo GUGELMIN (BRA) 97 pkt
4. Marek DĄBROWSKI/Jacek CZACHOR (POL) 82 pkt
5. Erik VAN LOON/Wouter ROS EGAAR (NLD) 72 pkt
6. Yazeed AL-RAJHI/Timo GOTTSCHALK (SAU/DEU) 66 pkt
6. Miroslav ZAPLETAL/Maciej MARTON (CZE/POL) 66 pkt
7. Orlando TERRANOVA/Bernardo GRAUE (ARG) 37 pkt
8. Harry HUNT/Andreas SCHULZ (GBR/DEU) 32 pkt
10. Joan ROMA/Alex HARO (ESP) 30 pkt
10. Tapio SUOMINEN/Toni NASMAN (FIN)  30 pkt