Adam Małysz wystartuje w Gyulai Várfürdő Cup – IV rundzie FIA CEZ

W najbliższy weekend multimedalista olimpijski Adam Małysz wraz z pilotem Rafałem Martonem wezmą udział w rajdzie Gyulai Várfürdő Cup. Załoga otrzymała numer startowy 9. Rajd, który jest czwartą rundą FIA Central European Zone Cross-Country Trophy, rozpoczyna się w najbliższy piątek 3 sierpnia i potrwa do niedzieli 5 sierpnia.

ZOBACZ TAKŻE: Nasza relacja z Gyulai Várfürdő Cup 2011 – zmienny front atmosferyczny

Adam Małysz i Rafał Marton pojadą oczywiście Mitsubishi L200. Załoga zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji T1 FIA CEZ. Rajd jest zaliczany do mistrzostw Węgier, Włoch i Słowacji. W piątek odbędzie się 15-kilometrowy prolog w Gyuli. Sobotni program obejmuje dwa przejazdy oesów Kötegyán (30 km) i Újkígyós (48 km). Na niedzielę zaplanowano dwie pętle z próbami Kötegyán i Sarkad (37 km). Trasa mierzy 600 km, z czego 305 km to odcinki specjalne.

- Każdy start jest dla nas tak rywalizacją, jak i okazją do treningu. Jak podają organizatorzy od kilku dni w rejonie Gyuli pada deszcz. Trasa jest mokra i błotnista, zatem musimy się przygotować na różne scenariusze. Mam jednak nadzieję, że to nie przeszkodzi nam w zdobyciu dobrego miejsca – powiedział Adam Małysz.

Do udziału w rajdzie zgłoszono 22 samochody, dwa motocykle, sześć quadów i dwa dwuosobowe Polarisy. Z jedynką pojadą liderzy grupyT1, Miroslav Zapletal i Maciej Marton (Hummer H3 Evo). Kolejne numery otrzymali Zdenek Porizek (Hummer H3 Evo II), Karoly Fazekas (BMW X5), Erik Korda (Nissan Pick Up), Balazs Szalay (Opel Antara RR). Do startu w klasie TH zgłosili się Piotr Cierzniewski i Michał Bojar (SAM MRT).
MM, fot. AK