Columna Medica Baja Drawsko 2018 – 300 kilometrów w terenie

Tuż po świętach wielkanocnych, w pierwszy weekend kwietnia (6-7.04), rajd Columna Medica Baja Drawsko rozpocznie nowy sezon Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych ( i nie tylko). W inauguracyjnej rundzie zawodnicy pokonają 300 kilometrów na dobrze znanym terenie Poligonu Drawskiego.

Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie 2018 stanowi w tym roku 2. rundę mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych, 1. Rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych (RMPST), 1. i 2. rundę Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych (MMCR), 1. rundę Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych (RPPST) i 1. rundę Pucharu Polski w Rajdach Baja (PPRB).

dzie 2 31 20170409 20378306806 kwietnia (piątek) zwodnicy biorący udział w rajdzie będą musieli przejść procedurę odbioru administracyjnego w biurze rajdu, które zlokalizowane będzie w budynku Informacji Turystycznej w Drawsku Pomorskim przy ul. Kolejowej 1 (budynek dawnego dworca). Kolejnym etapem będą badania techniczne odbywające się na Stacji Kontroli Pojazdów Polskiego Związku Motorowego przy ul. Pocztowej 1. Następnie, podobnie jak w roku ubiegłym zawodnicy przemieszczą się na trasę odcinka Super Specjalnego, gdzie będą mogli zapoznać się z przebiegiem trasy tego odcinka. Po powrocie do bazy rajdu zawodnicy wezmą udział w odprawach i wystartują do 20-kilometrowego odcinka specjalnego rajdu. To wstęp do rajdu, który pozwoli sprawdzić zawodnikom przygotowanie pojazdów oraz własne umiejętności. 10 kierowców, którzy wywalczą najlepsze czasu podczas superoesu weźmie udział w piątkowy wieczór w ceremonii wyboru pozycji startowych do kolejnego dnia rajdu.

W sobotę (7 kwietnia) zawodnicy będą rywalizowali na odcinkach specjalnych na poligonie drawskim. Rajdowcy każdej z grup będą mieli do przejechanie dwa odcinki specjalne – każdy o długości 140 kilometrów.

W międzyczasie, w miasteczku rajdowym, które tradycyjnie będzie znajdowało się przy ul. Prusa w Drawsku Pomorskim, nie zabraknie atrakcji dla kibiców – tu odbędą się spotkania ze sportowcami, będzie można przyjrzeć się pracy serwisów, a także wziąć udział w konkursach i zabawach. Kibicom odwiedzającym miasteczko czas umilą DJ-e z projektu Deep Sesje. Miasteczko rajdowe w Drawsku Pomorskim będzie otwarte dla kibiców przez cały czas trwania rajdu. Dla kibiców zostaną przygotowane mapy i przewodniki z trasą dojazdu do punktów kibica. Tradycyjnie dla uczniów drawskich szkół zorganizowany zostanie konkurs plastyczny ,,#TelefonNaBok”. Finaliści konkursu otrzymają upominki i nagrody od organizatorów i sponsorów.

Organizatorem Columna Medica Baja Drawsko jest Fundacja Baja Poland przy współpracy Polskiego Związku Motorowego i wsparciu gminy Drawsko Pomorskie, a także partnera tytularnego Hotel Klinika Columna Medica. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Drawska Pomorskiego.

Szczegóły i informacje w najbliższym czasie będą umieszczane na stronie www.bajadrawsko.pl. Zachęcamy do śledzenia profilu naszego rajdu na portalu Facebook https://pl-pl.facebook.com/bajadrawsko 

MM

 

Artykuły powiązane

  • Przed startem Baja Carpathia 2016. Ściągawka dla kibiców
  • ARO 243D (2005) - Wacław Mróz