Finał IX. Internext Rally 2011 - najszybszy Węgier w Czechach

październik 01, 2011
Węgier Erik Korda został zwycięzcą przedostatniej rundy RMPST – rajdu IX. Internext Rally rozegranego w czeskim Vsetínie. Najlepszy z Polaków, Sławomir Wasiak, wywalczył trzecie miejsce.

Startujący Nissanem Pick-up Korda na mecie zawodów osiągnął przewagę blisko 40 sekund nad Czechem Zdenkiem Porizkiem w Hummerze H3 Evo. Główny faworyt rajdu, Mirek Zeplatal, również startujący Hammerem, wycofał się z rywalizacji na czwartym z dzisiejszych oesów z powodu awarii. Trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej zajął – podobnie jak na Baja Poland – polski duet Sławek Wasiak – Marcin Grydziuszko. Podobnie jak w Szczecinie 4. miejsce wywalczyli Konrad Sobecki i Rafał Marton, którym ewidentnie już do gustu przypadło exZapletalowe Mitsubishi L200.

Najlepszą załogą grupy T2 byli Słowacy: Juraj i Daniela Ulrichova (Nissan Navara). Trzecią lokatę w T2 zajęli Zbigniew i Ryszard Więcławkowie.

Mety zawodów nie ujrzeli m.in. Jiri Pribyl (awaria silnika), a także Piotr Domownik (awaria).