Robert Łyżwa najszybszy spośród Polaków na Baja Slovakia 2009

_MG_3349Rozegrany przed tygodniem rajd 7. O.R.C. Baja Slovakia zwyciężył węgierski team Balász Szalay - László Bunkoczi, startujący 7-litrowym Oplem Antarą. Zawody zaliczane były do klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, dlatego na starcie stanęła spora grupa naszych reprezentantów. Spośród nich najlepsze, czwarte miejsce wywalczyli Robert Łyżwa i Mirosław Krotiuk, jadący Land Roverem.

Piaszczysta, dziurawa trasa o łącznej długości blisko 400 kilometrów była dużym wyzwaniem zwłaszcza dla samochodów. Mało która maszyna wyszła bez szwanku z tej rywalizacji. Kłopoty miał nawet Miroslav Zapletal, który po awarii swojego L200 na Silk Way Rallye specjalnie szybko wrócił na Słowację, by wystartować zapasowym Pajero.

Awarie nie oszczędziły również Polaków – Wasiaka wyeliminowała usterka silnika, kłopoty z napędem mieli Łoszewski, Grajek oraz Szwagrzyk. Ostatecznie najlepiej z biało-czerwonych zaprezentował się Łyżwa, któremu zabrakło 45 sekund do miejsca na „pudle”. Miejsce piąte zajęli Dariusz i Małgorzata Żyłowie, a szóste – Włodek Grajek i Rafał Ciepły.