Bałtowskie Bezdroża 2018 – ruszyły zapisy

Punktualnie o godzinie 12 we wtorek 6. lutego rozpoczęły się zapisy na 13. edycję rajdu Bałtowskie Bezdroża 2018, które odbędą się w nowym terminie 16-18 marca. Warto się spieszyć, bo jak dowodzą lata ubiegłe, 140 miejsc startowych może się rozejść dosłownie w mgnieniu oka. Trudno się temu dziwić, skoro chyba każdy polski off-roader marzy o poznaniu „ekstremalnej strony Bałtowa”.

phoca thumb l IMG 8833ZOBACZ TAŻKE: Bałtowskie Bezdroża 2017 (sobota)Bałtowskie Bezdroża 2017 (piątek)Bałtowskie Bezdroża - dział specjalny

Niegdyś równym powodzeniem cieszył się Magam Trophy organizowany przez śp. Wojtka „Gołębia” Gołębiowskiego. Dziś o pozycji zajmowanej w hierarchii polskiego off-roadu przeprawowego decyduje pozycja wywalczona na mecie Bałtowskich Bezdroży. Przypomnijmy, że w ostatniej edycji triumfowali: Marcin Małolepszy i Łukasz Kożuchowski (Extreme), Michał Wojciechowski i Krzysztof Pawlak (Adventure), Kamil Konefał i Paweł Assman (Wyczyn) oraz Marcin Wawrzyniak i Bartosz Urbański (Turystyk).

phoca thumb l IMG 0426W Bałtowskich Bezdrożach obowiązuje podział na 5 klas, o czym decyduje poziom wyposażenia samochodu oraz umiejętności posiadane przez zawodników. W najbardziej elitarnej klasie Extreme rywalizuje 25 aut zbudowanych bez większych ograniczeń, które obowiązkowo muszą posiadać dwie (dowolne) wyciągarki. Podobna liczba „zmotanych” pojazdów współzawodniczy w klasie Adventure, odróżniającej się od „Extremu” zakazem używania wyciągarek mechanicznych i mostów portalowych. W najliczniejszej klasie Wyczyn do startu dopuszczonych jest 40 aut, które mogą korzystać z jednej wyciągarki, a ich opony nie mogą przekraczać średnicy 35 cali. W nieco bardziej rekreacyjnych klasach Turystyk Sport i Turystyk, w których posiadanie wincha jest zabronione (w wersji „sportowej” dopuszczone są auta z podniesionym zawieszeniem), wystąpi – odpowiednio – 30 i 20 zespołów. Szczegółowe informacje dotyczące obowiązkowego wyposażenia samochodów (w zależności od klas) znajdziecie tu: http://www.baltowskiebezdroza.pl/orajdzie-wymagania.html

phoca thumb l IMG 9002140 aut stojących w kolumnie na starcie Bałtowskich Bezdroży to widok rzadko spotykany nawet poza granicami Polski. Jeśli chcielibyście uczestniczyć w tym wydarzeniu, nie zwlekajcie z zapisami, bo już dziś miejsc może zabraknąć. Komu szczęście nie dopisze lub się zagapi, polecamy kolejne imprezy organizowane w Bałtowie: „rodzinny” rajd Family (1-3 czerwca) oraz ekstremalny Maraton (4-7 października), którego nagrodą główną będzie wyjazd do amerykańskiego Moab.
MM


BAŁTOWSKIE BEZDROŻA 2018 - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (CLICK)

BB2018 0