Transgranica 4x4 2018 – off-road w czystej postaci

To już 7. raz, kiedy zapraszamy Was na TRANSGRANICĘ 4X4. Impreza odbywa się w przeważającym stopniu na terenie powiatu gołdapskiego, który oferuje dość rzadko występującą różnorodność terenu. To stwarza doskonałą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności i sił w klasycznej imprezie przeprawowej.

To już 7. raz, kiedy zapraszamy Was na TRANSGRANICĘ 4X4. Impreza odbywa się w przeważającym stopniu na terenie powiatu gołdapskiego, który oferuje dość rzadko występującą różnorodność terenu. To stwarza doskonałą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności i sił w klasycznej imprezie przeprawowej.

ZOBACZ TAKŻE: Rafco i Kuraś na Transgranica 4x4 2017 – do trzech razy sztuka!

Trasa jest przygotowana odpowiednio pod różne klasy. Poczynając od Ekstremalnej, gdzie na trasie liczącej ok. 60 km spotkać wszelkie typowe przeszkody terenowe. Klasa Wyczynowa będzie dłuższa, ale za to będą tu odcinki, które da się pokonać przy użyciu jednej wyciągarki. A klasa turystyczna powiedzie Was przez ponad 300 km trasy przygotowanej specjalnie pod załogi, które nie chcą uszkodzić pojazdu, aczkolwiek niepozbawionej smaku off-road oraz rodzinnej rywalizacji.

Czekają Was dwa dni pełne wrażeń, a na koniec wspólna biesiada do rana.

Transgranica zawsze była postrzegana jako trudna impreza dla samochodów przygotowanych do rajdów przeprawowych. Strome zjazdy i podjazdy, trudne techniczne trawersy to wizytówka tej imprezy. W tym roku zamierzamy to trochę zmienić. Oczywiście dla „wyższych” klas trasa pozostanie na podobnym, a nawet wyższym poziomie trudności, ale przygotowujemy nie lada gratkę dla samochodów w klasie Turystycznej. Wielu z Was nie chce ryzykować uszkodzenia swojego pojazdu, za to chce pojeździć po ciekawych, szutrowych trasach, gdzie napotka próby przejazdu, na które można się zdecydować lub je ominąć. W tym roku klasa Turystyczna będzie przejezdna dla każdego samochodu terenowego oraz SUV. Na imprezę w klasie Turystycznej zapraszamy całe rodziny z dziećmi ponieważ będą dla nich przygotowane specjalne zadania i zabawy.

Trasa Turystyczna przewiduje:
– piątkowy etap roadbookowy dzienno-wieczorny, z opcjonalnymi próbami przejazdu (przyda się dodatkowe oświetlenie ale nie jest obowiązkowe)
– liczne zadania dodatkowe, łamigłówki, fotopunkty, kody QR, ani Wy ani Wasze pociechy nie będą się nudzić ?
– zadania nawigacyjne, dzięki którym będzie można podszkolić umiejętności czytania mapy, obsługi GPS-a i jazdy po tracku, które przydają się często w turystyce 4×4
– sobotnia trasa turystyczna o długości ok. 200 km (podzielona na 2 etapy), podczas której pokażemy Wam najciekawsze atrakcje turystyczne regionu
– w połowie drogi wszystkie załogi spotkają się na wspólnym obiedzie polowym, podczas którego będziecie mogli zintegrować się przed wieczornym bankietem ?

Na pozostałych trasach możecie spodziewać się trudnych, a nawet bardzo trudnych technicznie odcinków, wyznaczonych między taśmami i nadzorowanych przez ekipę sędziowską, złożoną z byłych zawodników największych imprez przeprawowych w kraju i na świecie, a także wielkiej ilości błota i wody na odcinkach open czyli wyznaczonych według taśm. Na tych odcinkach potwierdzeniem przejazdu będzie przybicie pieczątki w odpowiednim miejscu w karcie drogowej.

Harmonogram imprezy:
czwartek 17.05
otwarcie bazy rajdu 18:00

piątek 18.05
badanie kontrolne pojazdów 8:00 – 10:00
obowiązkowa odprawa zawodników 10:00 (TUR o 11:00)
start do etapu I 10:30 (TUR 12:00)
meta etapu I 22:00

sobota 19.05
ogłoszenie wyników etapu I ok.8:30
start do etapu II 9:00
meta etapu II 19:00
biesiada 20:00
ogłoszenie wyników etapu II oraz wyników generalnych, wręczenie nagród ok. 21:30

niedziela 20.05
zakończenie imprezy 10:00

W tym roku wyodrębniliśmy 4 klasy: Turystyk, Wyczyn, Extreme Elektryk i Extreme Mechanik. Szczegóły dotyczące wymagań technicznych pojazdów znajdziecie w regulaminie imprezy.

Bazą imprezy będzie położony nad granicznym jeziorem Gołdap Ośrodek Konferencyjno-Szkoleniowy OHP. Rezerwacji noclegów w bazie dokonujecie za naszym pośrednictwem. Koszt noclegu w hotelu-bazie to 50 PLN od osoby za dobę. Możliwe są śniadania w cenie 18 PLN oraz obiady – 25 PLN.

Z uwagi na to, że w tym roku nie planujemy prologu, wyjazd załóg na trasę imprezy będzie odbywał się na podstawie kolejności zgłoszeń. Załoga otrzyma numer startowy po dokonaniu zgłoszenia i zaksięgowanej opłacie wpisowego.

Przypominamy także, że podjęliśmy decyzję o rezygnacji z papierowych roadbooków. W związku z tym pamiętajcie o pobraniu aplikacji RBReader na swój smartfon. Papierowy roadbook będzie dostępny za dodatkową opłatą.