Lider Pucharu FIA Khalifa Al-Mutaiwei przed Baja Poland 2012

Fazza_2Khalifa Al-Mutaiwei z Dubaju wraz ze swym niemieckim pilotem Andreasem Schulzem przyjeżdżają do Szczecina, by zdobyć kolejne punkty w walce o Puchar Świata FIA. Ich najgroźniejszym konkurentem będzie Jean-Louis Schlesser, który traci do nich zaledwie 5 punktów. Ale najwięcej kłopotów mogą mieć ze swym... kolegą z zespołu X-Raid – Krzysztofem Hołowczycem (tym razem w duecie z Filipe Palmeiro), który w Szczecinie nie zwykł przegrywać.

ZOBACZ TAKŻE; Szymon Ruta po pierwszych testach Toyoty Hilux Overdrive | Plejada gwiazd na starcie Baja Poland 2012. ZNAMY LISTY STARTOWE!

Al-Mutaiwei przegonił Schlessera w klasyfikacji na zawodach Hungarian Baja, których Francuz nie ukończył z powodu awarii. Reprezentant ZEA również nie popisał się, zajmując dość odległe 7. miejsce, które jednak wystarczyło mu, by zasiąść w fotelu lidera. Teraz nie czas już na wpadki – do końca sezonu zostały tylko trzy rudny (Szczecin, Rajd Faraonów i Portalegre 500).

Fazza_1- To moja pierwsza wizyta w Polsce, dlatego dołożę starań, by zająć pierwsze miejsce – mówi Al-Mutaiwei. - Mam nadzieję, że tym razem będę miał więcej szczęścia niż na Węgrzech. Po zawodach chciałbym wciąż być liderem Pucharu FIA i – mam nadzieję – powiększyć przewagę nad Schlesserem. Coraz bardziej przyzwyczajam się do mojego MINI - zwłaszcza teraz, gdy przerwy między kolejnymi rajdami są krótkie. Znam już możliwości auta i własne, i staram się wykorzystywać ja do maksimum. Na Węgrzech poprawki wprowadzone w ustawieniu zawieszenia nie pomogły mi na wyboistej trasie, ale mam nadzieję, że tym razem znajdziemy złoty środek, który pozwoli mi jechać na 100 procent.
MM

2012 FIA World Cup for Cross-Country Rallies –- klasyfikacja po 5 rundach:

1. Khalifa Al-Mutaiwei (ZEA), 107 pkt.
2. Jean Louis Schlesser (FRA), 102 pkt.
3. Nasser Saleh Al-Attiyah (KAT), 60 pkt.
4. Boris Gadasin (RUS), 58 pkt.
5. Yayha Al-Helai (ZEA), 52 pkt.
6. Vladimir Vasilyev (RUS), 50 pkt.
7. Ilya Kusnetsov (RUS), 47 pkt.
8. Lucio Alvarez (ARG), 42 pkt.
9. Patrick Sireyjol (FRA), 32 pkt.
10. Stéphane Peterhansel (FRA), 30 pkt.
10. Costel Casuneanu (ROM), 30 pkt.
12. Reinaldo Varela (BRA), 28 pkt.
13. Miroslav Zapletal (CZE), 24 pkt.