Breslau Poland 2014 – najnowsze wiadomości

Tegoroczny Breslau Rallye (Drezno-Wrocław) będzie wyjątkowy, ponieważ w całości jego trasa wiedzie przez polskie tereny. Wbrew wcześniejszym planom ominie jednak poligon w Żaganiu, skupiając całość rywalizacji w Polsce północno-zachodniej. Dla fanów futbolu mamy dobrą wiadomość – harmonogram zawodów uwzględnia transmisję z finału Mistrzostw Świata 2014!

Breslau Rallye 2014 startuje już za 2 tygodnie. Portal TERENOWO.PL jest jedynym w Polsce oficjalnym partnerem medialnym rajdu, który na stracie gromadzi najlepszych terenowych maratończyków Europy. Wśród nich nie brakuje naszych reprezentantów (można jeszcze do nich dołączyć - rejestracja trwa do 30 czerwca 2014).

Swój udział w klasie ATV Extrem zgłosili Alina Kramer oraz trójka „Janosików”: Remigiusz Kusy, Maciej Markiewicz i Andrzej Pieron.

W klasie ATV cross-country wystartuje Paweł Styś, który wraz z motoyklistą Piotrem Krasuskim klasyfikowany będzie we wspólnej klasie Enduro CC.

Maciej Grzechowiak oraz Nikodem Suzin i Michał Pielużek są zapisani do klasy Side By Side Cross-country, ale ich wynik będzie pojawiał się w ogólnej klasyfikacji samochodów i ciężarówek cross-country.

Polacy mają duże szanse na osiągniecie sukcesu w klasach samochodów i ciężarówek. W klasie Car Extreme walczyć będą mocne załogi Marcina Biadały i Macieja Radomskiego, Jarosława Andrzejewskiego i Arkadiusza Lindnera, a także Macieja i Beaty Pelc. Ich rywalem będzie m.in. znakomity Brytyjczyk James Marsden.

Do walki w klasie Car Cross-country szykują się: Robert Kufel i Dominik Samosiuk, Łukasz Lechowicz i Lukasz Solecki, Hanna Sobota i Adam Sobota, Wojciech Tolak i Maciej Szurkowski, oraz Katarzyna Jankowska i Grzegorz Jankowski.

Po przerwie na rajdowe trasy powracają również nasi znakomici ciężarowcy – Iveco Grzegorza Ostaszewskiego oraz Zetros Krzysztofa Ostaszewskiego będą rywalizowały w klasie Truck Extreme powyżej 7,5 t. Gratką dla kibiców Dakaru będzie możliwość podziwiania z bliska czeskiej Tatry Alesa Lopraisa, który wystartuje nią w klasie Truck Cross-country.

Przypomnijmy, że istotną zmianą w tegorocznym "Breslau" jest nowy, wakacyjny termin – zawody zostały przesunięte z przełomu czerwca na lipca na okres 12-19 lipca. Rajd rozpocznie się w Drawsku Pomorskiem, gdzie w niedzielę, 13 lipca, zawodnicy wyruszą na pierwszy 71 km etap. Rywalizacja odbywać się będzie w dwóch klasach: Extreme (z błotem i przeprawami wodnymi) oraz cross-country („na sucho”; trasy i roadbook przypominające rajdy FIA).

W tym roku zawodnicy nie opuszczą ani na chwilę Polski, rywalizując na terenach trzech poligonów wojskowych: w Drawsku Pomorskim, Bornym Sulinowie i Okonku. Rajdowe obozy zlokalizowane będą w Drawsku (Camp Głębokie), Bornym Sulinowie oraz ponownie w Drawsku (przy rampie kolejowej).
HARMONOGRAM:
Rally_Guide_2_Breslau_Poland_2014-page-005

 

Więcej szczegółowych informacji na temat rajdu znajdziecie w najnowszym przewodniku po Breslau Poland 2014 (pdf) wydanym w języku angielskim.
 
Breslau Rallye -- rajdowe klasy:
 
KLASA CROSS COUNTRY: KLASA EXTREME:
1. CC Enduro 1. EX Enduro
2. CC Quad/ATV 2. EX Quad/ATV
3. CC SSV-Side by Side 3. EX SSV-Side by Side
4. CC Cars up to 3,5t 4. EX Cars up to 3,5t
5. CC Trucks up to 7.5t 5. EX Trucks up to 7.5t
6. CC Trucks over 7.5t 6. EX Trucks over 7.5t
Aby klasa została utworzona, potrzeba 7 pojazdów zarejestrowanych w niej pojazdów.

logoPortal TERENOWO.PL jest oficjalnym partnerem medialnym rajdu Breslau-Poland.
MM