Prolog MT Rally 2012 – wystartowali z kopyta!

10-kilometrowy prolog MT Rally 2012 miał być dla zaprawionych w boju zawodników ledwie rozgrzewką przed trzema czekającymi na nich dobami, w czasie których pokonają blisko 700 kilometrów off-roadowych tras na poligonie w Drawsku Pomorskim. Choć zwykło się mówić, że na prologu nie warto się spieszyć, a tym samym ryzykować uszkodzeń pojazdu, tu jednak wiele załóg od początku wyciskało ze swych maszyn maksimum możliwości. Później te cenne sekundy mogą wszak zadecydować o zwycięstwie! A stawka w tym roku wygląda na bardzo wyrównaną. 

Od startu oglądaliśmy spektakularne sceny. Marcin Łukaszewski jeden z wiraży pokonywał na dwóch bocznych kołach, Artur Owczarek przez chwilę jechał „na nosie”, a Przemek Niemyjski w ostatnim momencie wybronił się przed wywrotką.

IMG_0293Z boku trasa prologu nie wyglądała na bardzo trudną, ale miny zawodników na mecie mówiły zupełnie co innego. - Ale było ciemno! - kręcił głową kierowca Black Tanka, który jechał tak szybko, że przecinał niemal każdą kałużę, a fontanny wody zasłaniały mu całą widoczność. - Oj, w nocy możemy mieć problem – mówił zasępiony Robert Kufel, który przez całą trasę prologu nie miał okazji, by choć na chwilę wyłączyć wycieraczki. Na wodę w butach i zabryzgany błotem kombinezon narzekał Maciek Chełmicki, pilot Pawła Oleszczaka, który walczy o kolejne zwycięstwo w MT Rally.  

Dalej rzeczywiście może być już tylko gorzej – po parogodzinnej przerwie, po zachodzie słońca, zawodnicy wyruszą na trasę 88-kilometrowego etapu pierwszego. Mogą z nim się zmagać aż do godziny 4 rano. Lepiej jednak nie tracić czasu, bo już o 8 rano rozpoczyna się start do etapu drugiego. Relację na żywo obserwujcie na Terenowo.pl.
Text i foto: Arek Kwiecień / Sigma Pro

MT Rally 2012 – prolog
Klasa Cross-Country:
1. Marcin Łukaszewski / Łukasz Grzeca
2. Aleksander Szandrowski / Rafał Płuciennik
3. Rafał Chodera / Paweł Kołodziejski
4. Paweł Oleszczak / Maciej Chełmicki
5. Maciej Monejkowski / Paweł Grzybowski

Klasa Sport:
1. Artur Owczarek / Roma Popławski
2. Paweł Kado, Dagobert Kubis
3. Robert Kufel / Dominik Samosiuk
4. Tomasz Gołka / Daniel Bucki
5. Dariusz Jedliński / Piotr Oskwarek