Legenda za życia - zaproszenie na zlot z okazji 40. urodzin Mercedesa Klasy G (15-18.08)

40 lat temu w austriackim Graz rozpoczęła się (trwająca do dziś) produkcja samochodu, który z czasem stał się ikoną off-roadu zjednującą rzesze fanów na całym świecie. Ponadczasowa sylwetka i niepowtarzalne, kanciaste kształty karoserii, a przede wszystkim nieprzeciętne właściwości terenowe uczyniły z Mercedesa Klasy G legendę za życia, której wróży się jeszcze wiele lat motoryzacyjnej kariery. Dla uczczenia okrągłej rocznicy Narodzin Gelendy, jej miłośnicy skupieni w Stowarzyszeniu Mercedes Off Road Club „M-ORC” zapraszają na ogólnopolski Zlot Miłośników Mercedesa Klasy G, który w dniach 16-18 sierpnia odbędzie się na terenie Dolnego Śląska.

Trzydniowa impreza zlokalizowana w otoczeniu urodziwych Gór Sowich, Bardzkich, Stołowych oferuje moc atrakcji zarówno dla zwolenników aktywnego, jak i... leniwego wypoczynku. Na pewno będzie to okazja, by najeździć się do syta w terenie, nawiązać nici przyjaźni z innymi użytkownikami Mercedesów z napędem 4x4 (oraz – jeśli znajdą się tacy – również 6x6), a przede wszystkim godnie uczcić okrągły rocznicę szacownej Jubilatki, której konstrukcja niedawno została unowocześniona, by dostosować ją do wymagań współczesnych klientów. Na zlocie mile widziani będą zarówno właściciele nowych, „salonowych” maszyn, jak i starzy wyjadacze dumni z faktu, że ich nierzadko pełnoletni już pojazd wciąż potrafi zawstydzić „młodzież” w terenie. A skoro mowa o latoroślach – na imprezę zaproszone są całe rodziny, również z małymi dziećmi, które z pewnością nie będą narzekać na nudę. Mile widziani będą również zwykli widzowie, których być może kontakt z Gelendą natchnie do zakupu własnego egzemplarza Mercedesa Klasy G.

Bazą zlotu będzie Srebrna Góra, gdzie rejestracja uczestników rozpocznie się już 15 sierpnia w godzinach wieczornych. Następnego dnia na terenie zamku w Ząbkowicach Śląskich zaplanowane są główne uroczystości jubileuszu, w ramach których odbędą się liczne pokazy, konkursy (m.in. wybory najlepszych aut w kilku kategoriach np. najstarszy i najoryginalniejszy pojazd na zlocie) i zabawy. Impreza będzie miała charakter otwarty do godziny 15, o której kolumna Gelend wyjedzie w kierunku Kłodzka, zahaczając po drodze m.in. o Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim i kopalnię złota w Złotym Stoku.

Na trasie miłośników aut z napędem 4x4 nie może oczywiście zabraknąć atrakcji off-roadowych takich jak przeprawa przez Nysę Kłodzką czy wizyta na poligonie czołgowym, gdzie odbędą się Zawody 40x40 – czyli 40 konkurencji na 40-lecie Gelendy. Zwycięzca otrzyma oryginalne trofeum - Puchar 40-lecia Klasy G.

Okrasą długiej i zajmującej podróży będą cudne widoki oraz przejazdy pod 30-metrowymi mostami kolejki górskiej, a jej zwieńczeniem kolacja w gronie uczestników i gości serwowana na terenie Srebrnej Góry.

Sobota będzie stała pod znakiem off-roadu, czyli tego co Gelendy (oraz ich właściciele) lubią najbardziej. Do wyboru będą dwie trasy: Łagodna oraz Pikantna. Pierwsza będzie miala charakter typowo turystyczny, pozwalając podróżnikom delektować się urokami gór Sowich, Bardzkich, Stołowych i Złotych. Druga, bardziej przeprawowa, pozwoli sprawdzić umiejętności kierowcom i pilotom o zacięciu off-roadowym. Po dniu pełnym wrażeń wieczorem w wyjątkowej scenerii Twierdzy Srebrnogórskiej przy suto zastawionych stołach odbędzie się biesiada połączona z podsumowaniem imprezy i wręczeniem nagród.

W niedzielę przed powrotem do domów przewidziano zwiedzanie okolic we własnym zakresie, a dla chętnych wizytę na zlocie pojazdów zabytkowych organizowanym na Zamku Topacz w miejscowości Ślęza koło Wrocławia. Gospodarze obchodów 40. urodzin Gelendy prowadzą również rozmowy w sprawie wyjazdu do fabryki w Graz połączonego z jej zwiedzaniem, który miałby stanowić imprezę niezależną, organizowaną w innym terminie.

Serdecznie zapraszamy!

Harmonogram
15.08.2019 czwartek
18.00-21.00 rejestracja uczestników

16.08.2019 piątek
8.00-9.00 rejestracja uczestników
9.00-10.00 przywitanie, odprawa
- regulamin i zasady
- odprawy w podgrupach
10.00 wyjazd na trasę w stronę Ząbkowic Śl.
10.30-14.30 impreza na Zamku w Ząbkowicach Śl.
- konkursy, quizy, zabawy, szkolenia
- szkolenia pierwsza pomoc
- szkolenia obsługi samochodu w terenie
- spotkania tematyczne, ciekawi ludzie, prezentacje
13-14.30 posiłek na terenie zamku
14.30 wyjazd na trasę turystyczną Kamieniec, Laskówka,Kłodzko-poligon
15.30 zajęcia terenowe na poligonie w Kłodzku
18.00 wyjazd trasą turystyczną do Srebrnej Góry
19.30 kolacja

17.08.2019 sobota
- 9.30 odprawa
- 10.00 wyjazd na trasy (pikantna i łagodna)
13.30-14.30 posiłek na trasie
- 18.00 przyjmowanie kart drogowych
- 19.30 kolacja, wręczenie nagród, podziękowania

18.08.2019 niedziela
9.30 po śniadaniu ustalona grupa uczestników przejeżdża do zamku Topacz na zlot pojazdów zabytkowych

Producent: Rafał Śnieżek oraz Agencja Muzyczna Union

Sponsorzy: EWT Automotive, Tomex Tomasz Śniatała, ZRB Grzegorz Wysokiński

Partnerzy: Mercedes-Benz Polska, Rayo Sp. z o.o., Miasto Ząbkowice Śląskie, Gmina Stoszowice

D512509