Finał Baja Aragon 2016. Genialny Al-Attiyah i szybcy Polacy

Nasser Al-Attiyah dokonał rzeczy wydawałoby się niemożliwej – na finałowym oesie Baja Aragon pokonał Carlosa Sainza o blisko półtorej minuty i wygrał całe zawody z przewagą 19 sekund. Znakomitą 7. lokatę w rajdzie wywalczył polski duet: Marcin Łukaszewski i Magda Duhanik. Prowadzenia w grupie T3 nie udało się obronić Aronowi Domżałowi i Szymonowi Gospodarczykowi.

- Jechaliśmy dziś ten sam 185-kilometrowy odcinek co w sobotę i poprawiliśmy swój czas przejazdu o 7 minut – opowiada Marcin Łukaszewski. - W klasyfikacji generalnej zajęliśmy 7. miejsce i biorąc pod uwagę różne czynniki, wydaje się, że to maksymalne, co mogliśmy osiągnąć. Zdobyliśmy tutaj mnóstwo nowych doświadczeń i cieszymy się z osiągniętego rezultatu. Wiemy już też, co znaczy określenie czarne złoto, bo w Polsce dwa komplety opon Michelin wystarczają nam na cały sezon, a tutaj zużyliśmy dwa na trzech odcinkach specjalnych...

- Mieliśmy okazję rywalizować ze światową czołówką i ten rajd był urozmaiceniem dla naszych innych startów – dodaje Magda Duhanik. - Jesteśmy zadowoleni z nowych doświadczeń, których zebraliśmy tutaj mnóstwo. Poza tym cieszy fakt, że przed nami rajd ukończyły tak naprawdę tylko zespoły fabryczne.
Baja Aragon 2016 - wyniki końcowe:
1. N. Al-Attiyah (QAT) / M. Baumel (FRA) Toyota - 6h 59m 59s
2. C. Sainz (ESP) / L. Crusz (ESP) Peugeot - 7h 00m 18s
3. M. Hirvonen (FIN) / M. Périn (GER) MINI ALL4 Racing - 7h 03m 29s
4. X. Pons(ESP) / S. Lafuente (URU) Ford - 7h 09m 56s
5. O. Terranova (ARG) / T. Colsoul (BEL) MINI ALL4 Racing - 7h 15m 21s
6. J. Ramos (PRT) / V. Jesus (PRT) Toyota Hilux - 7h 37m 08s
7. M. Łukaszewski (POL) / M. Duhanik (POL) - BMW GPR Seria 1 - 7h 46m 03s

MM, fot. Red Bull