Kapitanowie Ameryka - BJ Baldwin i Robby Gordon dominują w USA

Amerykański zespół Team Toyo Off-Road, którego barwy reprezentują dwaj gwiazdorzy amerykańskiego off-roadu BJ “Blallistic” Baldwin i Robby Gordon, po raz kolejny zagrał główne skrzypce – tym razem na zawodach  Canidae Tap It Silver State 300 rozegranych w ostatni weekend nieopodal Crystal Springs w Nevadzie.

BJ Baldwin zwyciężył w klasyfikacji generalnej, a Robby Gordon – wolniejszy zaledwie o 26 sekund – zajął trzecie miejsce, wygrywając przy tym klasę 1500 (buggy).

Zawody Silver State 300, które odbyły się na północ od Las Vegas, stanowiły trzecią rundę cyklu Best In The Desert 2012. Na starcie zgromadziły 131 załóg, które wzięły udział w morderczej gonitwie po piasku i górach – trasa wspinała się na wysokość ponad 2100 metrów.

Dla BJ Baldwina, który wraz Johnnym Nelsonem startował potężnym Chevroletem Silverado z numerem 1, było to już drugie zwycięstwo odniesione w tym sezonie – w styczniu był najlepszym zawodnikiem  18th Annual SCORE Laughlin Desert Challenge (CZYTAJ: O tym jak BJ “Ballistic” Baldwin poprawił humor Robbiemu Gordonowi). - Silver State był bardzo szybkim rajdem – komentował na mecie. - By tu zwyciężyć, potrzebowałem opon, które wytrzymywały uderzenia w skały i ostre wiraże przy prędkości ponad 200 km/h.

Te cudowne opony to Toyo Open Country M/T-R. Dlaczego to właśnie one były kluczem do sukcesu? Spójrzcie raz jeszcze, jak nazywa się team...

Robby Gordon oczywiście też wychwala opony Toyo swojego Geisera. Po Dakarze Amerykanin jest niezwyciężony w klasie 1500 – w tym sezonie wygrał już  Bluewater Resort & Casino Parker 425 (CZYTAJ: Robby Gordon triumfuje w Parker „425”) oraz The Mint 400 (CZYTAJ: Robby Gordon znów wygrywa! Fascynująca MEGAGALERIA z rajdu MINT 400). - Sezon rozpoczęliśmy od Parkera, gdzie chcieliśmy się tylko zabawić, ale... wygraliśmy – mówi Robby. - Później spytano mnie, czy będę na Mint 400. Czemu nie... i znów byliśmy pierwsi. W Silver State tym razem nie wygraliśmy generalki, ale za to byliśmy najlepsi w klasie, więc mamy trzy zwycięstwa z rzędu. Oczywiście zamierzam walczyć o mistrzostwo w Best In The Desert. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy.

Kolejne zawody BITD - GENERAL TIRE “VEGAS to RENO” - odbędą się w sierpniu.

Text: Arek Kwiecień, fot. Cody Boor / CodyBoorPhotography.com, Kevin D. Wilson / Team SPEEDSS300_wyniki