Baja Inter Cars 2016 – relacja na żywo (TV)

październik 18, 2016

21 załóg stanie na starcie ostatniej rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, która w zbliżający się weekend zostanie rozegrana na terenie poligonów w Szprotawie i Żaganiu. Obok nich 30 ekip rywalizować będzie o punkty w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych, a 34 pojazdy wyjadą na trasę Pucharu Polski w Rajdach Baja.

Relacja na żywo:

ZOBACZ TAKŻE: Baja Inter Cars 2016 - lista zgłoszeń RMPST | Baja Inter Cars 2016 - lista zgłoszeń RPPST | Baja Inter Cars 2016 - lista zgłoszeń PPRB

W grupie T1 walkę stoczą tylko czterej kierowcy: Marcin Łukaszewski (pilotowany przez Magdę Duhnik), Piotr Białkowski, Włodzimierz Grajek (w parze z Piotrem Brakowieckim) i Zbigniew Jasiewicz (w duecie z Ernestem Góreckim). Na liście zgłoszeń brakuje Mirka Zapletala i Bartosza Momota, którzy zapewnili już sobie tytuł mistrzowski w tym roku.

Nieco więcej załóg (sześć) zgromadziła grupa T2. Na stracie finałowej rundy staną wszyscy pretendenci do tytułu, czyli Grzegorz Szwagrzyk, Marcin Sobiech oraz B. Na trasie zobaczymy również Krzysztofa Antończaka i Andrzeja Mańkowskiego, którzy celują w końcowe zwycięstwo  w grupie TH. Konkurować z nimi będzie sześć ekip. Do rywalizacji w grupie Open zgłosiły się dwie załogi, w T4 – jedna.

W gronie 30 ekip, który znalazły się na liście zgłoszeń RPPST, nie mogło zabraknąć Jacka Sobonia i Kacpra Jeneralskiego, którzy zdominowali tegoroczną rywalizację w grupie S1, a także braci Krzywkowskich oraz Michała Goleniewskiego i Mateusza Króla, którzy stoczą bratobójczą walkę (obie załogi reprezentują ten sam team Rajdos Ekipos) o końcowe zwycięstwo w grupie S2.

W Żaganiu i Szprotawie ścigać się będą również m.in. Krzysztof Jarmuż, który prowadzi w klasie Motocykli Pucharu Polski w Rajdach Baja, Maciej Albinowski i Andrzej Pieron – liderzy grup Q2 i Q4, a także Mateusz Budziło i Tomasz Waloch, którzy przewodzą załogom UTV.
MM