Campus Islandia Expedition 2011 – nowe wyzwanie Michała Reja

Campus Adventure Team znowu w trasie! Michał Rej wraz z operatorem Piotrem Stańczakiem dziś wyruszył Toyotą w kierunku Islandii.

logo-wyprawyCampus Adventure Team przyzwyczaił już nas do odważnych i trudnych ekspedycji. W 2007 roku uczestniczył w Tien-Shan Expedition – wyprawie o długości 16 500 km po drogach i bezdrożach Ukrainy, Rosji, Kazachstanu, Kirgizji, Tadżykistanu i Uzbekistanu. Dwa lata później wyruszył na Campus Syberia-Mongolia Expedition – terenową podróż wzdłuż Bajkalsko-Amurskiej Magistrali Kolejowej. W 2010 roku zorganizował Campus Australia Expedition - wyprawę w jeden samochód, który bez wsparcia pokonał 17 000 kilometrów australijskich dróg i bezdroży   

Islandia to tegoroczny cel Michała Reja, podróżnika oraz licencjonowanego kierowcy rajdowego, któremu będzie towarzyszył Piotr Stańczak, podróżnik, fotograf i operator filmowy. Celem Campus Islandia Expedition jest zbadanie i udokumentowanie szlaków dzikiego interioru Islandii oraz malowniczych wodospadów, gejzerów, gorących źródeł i wulkanów wyspy.

CAT_logonewEkipa wyruszyła już dziś, aby jutro – 23.07.2011 – oficjalnie rozpocząć wyprawę, startując o godzinie 15:00 promem z portu Hirtshals w Danii w kierunku Wysp Owczych, skąd po trzech kolejnych dnia popłynie na Islandię. Objazd Islandii uczestnicy rozpoczną 27.07.2011 w miasteczku Seydysfjordur. Ekspedycja zakończy się 28 sierpnia.

Przez cały czas trwania wyprawy jej uczestnicy będą obecni ze swoimi bieżącymi relacjami z ekspedycji w informacjach prasowych, na Facebooku Campus Adventure Team: www.facebook.com/CampusAdventureTeam  oraz na oficjalnej stronie wyprawy Campus Islandia Expedition 2011: www.ekspedycja-islandia.pl.
Red.

zdjcie

zdjcie-2

zdjcie-1


Mapa wyprawy Campus Islandia Expedition:

Map-of-Iceland-big-route