Wyprawowy sezon 2013 z Adrenalinką.pl

Nadchodzi czas planowania wiosennych wypadów terenowych i planowania  urlopów. Ekipa Adrenalinki.pl zaprasza na wyprawy terenowe wiodące przez Polskę i jej najbliższych sąsiadów oraz imprezę przeprawową dla aut Turystycznych – Mazurskie Wykroty.

Adrenalinka.pl sezon rozpoczyna 14 kwietnia od wiosennej wyprawy Białoruś hardcore - sentymentalnej i pięknej eskapady terenowej. Wiosna na Białorusi oferuje bowiem ciekawe wyzwania terenowe w postaci zalanych dróg i błotnistych przepraw. Budząca się do życia przyroda zachwyca feerią barw i zapachów. Na liczącym ponad 1200 km roadbooku nie zabraknie również czasu na zwiedzenie wielu ciekawych miejsc historycznych i  istotnych dla Polaków. Trasa wyprawy Białoruś hardcore możliwa jest do pokonania również zwykłym samochodem ekspedycyjnym. Wszystkie trudne miejsca posiadają bowiem objazdy i niekoniecznie trzeba zalewać auto aż po kierownicę.


W czasie długiego majowego weekendu odbędzie się ciesząca się od lat uznaniem uczestników wyprawa wzdłuż polskiej wschodniej granicy, czyli TransPolonia. To typowa włóczęga szutrami wiodąca do mało znanych aczkolwiek bardzo ciekawych zakątków Polski. Transpolonia to doskonała propozycja dla tych, którzy nie znają jeszcze polskiej ściany wschodniej. Etapy są długie, nawigacja trudna, a wieczory pełne wrażeń. Hasło „mkniemy” towarzyszy uczestnikom już od drugiego dnia, a zmieniający się jak w kalejdoskopie krajobraz i ludzie pozwalają zastanowić się nad tym, jak mało znamy swój rodzinny kraj. Również i ta włóczęga możliwa jest do pokonania seryjnym samochodem z napędem na cztery łapy. Start w górach a meta 1400 km dalej, nad Zalewem Wiślanym.


Ostatni weekend czerwca to czas premierowej imprezy Adrenalinki, jaką będą Mazurskie Wykroty. Nawiązując do tradycji organizowanego ponad dekadę temu rajdu Mazurskie Wertepy, przygotowana została trasa o długości ponad 250 km wiodąca po terenach północnych Mazur. Mazurskie Wykroty to impreza tylko i wyłącznie dla aut klasy SUV i Turystycznych. Próby są tak pomyślane, aby większą ich cześć można było pokonać na kołach, a liczy się przede wszystkim doskonała nawigacja i spostrzegawczość. Na starcie organizatorzy mają nadzieję zgromadzić około 60 załóg, dla których przygotowano kilka niespodzianek.

W pierwszym miesiącu wakacji, w dniach 22-28 lipca odbędzie się letnia wyprawa turystyczna TransBiałoruś po zachodniej Białorusi. Impreza ma charakter towarzysko-terenowy, auta będę poruszać się kolumną. Na liczącym ponad 1300 km roadbooku będzie kilka przeszkód terenowych a także spora liczba zabytków i ciekawych przyrodniczo miejsc. Ekspedycja  możliwa jest do pokonania również samochodem seryjnym typu SUV. Wszystkie trudne miejsca mają bowiem objazdy a liczyć się będzie przede wszystkim atmosfera wspólnego podróżowania. TransBiałoruś stanowi wspaniałą okazję do poznania kraju i gościnności jego mieszkańców. Podczas tej wyprawy na pewno obalonych zostanie szereg mitów krążących w Polsce na temat Białorusi. W drodze powrotnej uczestnicy zahaczą o miejsca ważne dla Polaków, m.in. Grodno, Bohatyrowicze, Lidę i Wasiliszki.


Kolejną przygodą w terenie spod znaku Adtenalinki jest rozpoczynająca się 1 sierpnia  i trwająca ponad miesiąc wyprawa na Syberię. Projekt X - Buriacja i Zabajkale prowadzi aż 8000 km od domu i dociera do prawdziwej syberyjskiej Tajgi. Po osiągnięciu Bajkału ata przemieszczą się jeszcze 1000 km w stronę Chin i zrobiwszy zwrot na północ spróbują przebić się w stronę BAM-u. Projekt X to wyprawa dla sprawdzonych w boju załóg, bo nikt nie wie, co czeka ich w Tajdze.

Ostatnią późnojesienną a rozpoczynającą się 9 listopada propozycją jest ekspedycja 39 element hardcore wiodąca przez terytorium Obwodu Kaliningradzkiego. Po kilkunastu wymagających pasażach terenowych i zwiedzaniu pięknego Kaliningradu przyjdzie czas na prawdziwą przygodę terenową na przepięknych plażach Morza Bałtyckiego. Unikatowa w skali europejskiej możliwość pokonania ponad 20 km odcinka po plaży stanowi nie lada gratkę dla rasowych off-roaderów. W drugiej części podróży po terytorium Obwodu Kaliningradzkiego uczestnicy wyprawy zwiedzą okolice Czerniachowska i Gusewa. Nie zabraknie włóczęgi 4x4 po lasach, a także dużej ilości atrakcji historycznych. Wyprawa ta przewidziana jest dla dobrze przygotowanych samochodów terenowych, dysponujących wyciągarkami oraz odpowiednim wyposażeniem off road.


W czasie wszystkich wypraw uczestnikom towarzyszy przewodnik, a ekipa Adrenalinki jako pośrednik turystyczny pomaga w załatwieniu wszelkich formalności wizowych oraz pozwoleń. Szczegóły dotyczące warunków uczestnictwa, zapisów oraz zaplanowanych tras znajdziecie na stronie: www.adrenalinka.pl  w zakładce wyprawy off road.
MM