Land Serwis

Opel Crossland X celebrity news - miejski crossover

Nowy Crossland X jest już drugim przedstawicielem rodziny X w gamie modeli Opla i podobnie jak Mokka X należy on do segmentu B.

4W porównaniu z Oplem Mokką X, która jest oferowana z opcjonalnym napędem na cztery koła pozwalającym na okazjonalne wyprawy w lekki teren, nowy Opel Crossland X jest modelem miejskim, o zwartych wymiarach zewnętrznych, który jednak sprawdzi się także podczas większych zakupów czy wakacyjnych wypadów. Nowy model mierzący 4,21 metra długości jest o 16 centymetrów krótszy od Astry, ale o 10 centymetrów od niej wyższy. Pojemność bagażnika bez składania tylnych siedzeń wynosi 410 litrów. Ponadto pasażerowie z drugiego rzędu siedzeń mogą przesuwać tylną kanapę wzdłuż osi pojazdu w zakresie 150 milimetrów, odpowiednio zwiększając przestrzeń na nogi lub pojemność bagażnika.

3Atutem Opla Crossland X ma być nowoczesne elementy wyposażenia. Opcjonalne, adaptacyjne w pełni diodowe reflektory AFL, wyświetlacz head-up, panoramiczna kamera cofania, zaawansowany asystent parkowania, alarm przedkolizyjny z funkcją wykrywania pieszych i automatycznego hamowania awaryjnego, system wykrywania senności kierowcy, asystent pasa ruchu, rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości i system ostrzegania o obecności innego pojazdu w martwym polu, to tylko niektóre przykłady. Nowy Crossland X został również wyposażony w typowe dla Opla opcje łączności. Obejmują one, między innymi, system Opel OnStar, a także system multimedialny IntelliLink z interfejsem Apple CarPlay i Android Auto oraz 8‑calowym ekranem dotykowym.

Producent zapewnia, że w ofercie znajdzie się szeroka gamą silników benzynowych, wysokoprężnych i przystosowanych do LPG, współpracujących z manualną lub automatyczną przekładnią.

Źródło: Opel, informacja Mototarget.pl

Poczytaj:

 • Range Rover Remote Control - koniec czy przyszłość off-roadu?
  Range Rover Remote Control - koniec czy przyszłość off-roadu?

  Dziś każdy z nas może stać się Ronaldo lub Messim, grając na PlayStation w FIFA2015, a być może już za kilka lat Nasser Al-Attiyah nie będzie musiał wsiadać do swego MINI, by wygrać kolejną edycję Dakaru. Aby odnieść zwycięstwo, wystarczy mu... smartfon z najnowszym oprogramowaniem do zdalnego sterowania samochodem, którego prototypową wersję opracował właśnie Land Rover.

 • Toyota Land Cruiser VDJ200 NAC Rally Team – ready to go
  Toyota Land Cruiser VDJ200 NAC Rally Team – ready to go
  Po trzech i pół miesiącach wytężonych prac nowa rajdówka zespołu NAC Rally Team jest już gotowa do jazdy. Pachnąca nowością Toyota Land Cruiser VDJ200, za której kierownicą zasiądzie Paweł Molgo, została kompleksowo przebudowana i wyposażona, tak aby spełniać wymogi grupy T2 i móc startować w licencjonowanych rajdach FIA.
 • ŠKODA Kodiaq - silna jak niedźwiedź
  ŠKODA Kodiaq - silna jak niedźwiedź

  Kodiaq - taką nazwę będzie nosił nowy duży SUV, który dołączy do oferty ŠKODY. Nawiązuje nią do niedźwiedzi Kodiak, żyjących na wyspie leżącej przy południowym wybrzeżu Alaski. Zapis nazwy zapożyczony został z języka miejscowej ludności Alutiiq. ŠKODA rozpocznie ofensywę w segmencie SUV wraz z premierą tego modelu w drugiej połowie bieżącego roku.

 • Kłopoty rajdu Dakar. Gerard De Rooy myśli o Africa Race 2016
  Kłopoty rajdu Dakar. Gerard De Rooy myśli o Africa Race 2016

  Gerard De Rooy rozczarowany odwołaniem etapów peruwiańskich przyszłorocznego rajdu Dakar, zastanawia się nad startem w konkurencyjnym maratonie Africa Race, którego trasa prowadzi po klasycznej trasie Dakaru: przez Maroko, Mauretanię i Senegal. Rozważa również wystawienie swoich załóg w obu imprezach - podobnie jak od lat czyni to już Kamaz. Informacje te podał holenderski portal Omroep Brabant.

 • Off-road Show Poland 2015 – już po raz czwarty. Termin: 7-8 listopada
  Off-road Show Poland 2015 – już po raz czwarty. Termin: 7-8 listopada

  Jesienne targi off-roadowe organizowane w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie (ul. Marsa 56C) na stałe już wpisały się do naszego kalendarza imprez. To znakomita okazja, by już po sezonie rajdowym podsumować swoje tegoroczne dokonania (wystawiając terenówkę obstawioną pucharami) i... rozpocząć planowanie kolejnego (okupując się w akcesoria i poznając rynkowe nowości). 

 • NeoRaid Team na starcie 24 Horas TT Vila de Fronteira. Maraton na okrągło
  NeoRaid Team na starcie 24 Horas TT Vila de Fronteira. Maraton na okrągło

  Zespół NeoRaid Team po raz kolejny stanie na starcie zawodów 24-godzinnych, które ostatnio stały się jego specjalnością. 28 listopada polskie BMW Propulsion weźmie udział w portugalskim wyścigu 24 Horas TT Vila de Fronteira.