Land Serwis

Opel Crossland X - miejski crossover

Nowy Crossland X jest już drugim przedstawicielem rodziny X w gamie modeli Opla i podobnie jak Mokka X należy on do segmentu B.

4W porównaniu z Oplem Mokką X, która jest oferowana z opcjonalnym napędem na cztery koła pozwalającym na okazjonalne wyprawy w lekki teren, nowy Opel Crossland X jest modelem miejskim, o zwartych wymiarach zewnętrznych, który jednak sprawdzi się także podczas większych zakupów czy wakacyjnych wypadów. Nowy model mierzący 4,21 metra długości jest o 16 centymetrów krótszy od Astry, ale o 10 centymetrów od niej wyższy. Pojemność bagażnika bez składania tylnych siedzeń wynosi 410 litrów. Ponadto pasażerowie z drugiego rzędu siedzeń mogą przesuwać tylną kanapę wzdłuż osi pojazdu w zakresie 150 milimetrów, odpowiednio zwiększając przestrzeń na nogi lub pojemność bagażnika.

3Atutem Opla Crossland X ma być nowoczesne elementy wyposażenia. Opcjonalne, adaptacyjne w pełni diodowe reflektory AFL, wyświetlacz head-up, panoramiczna kamera cofania, zaawansowany asystent parkowania, alarm przedkolizyjny z funkcją wykrywania pieszych i automatycznego hamowania awaryjnego, system wykrywania senności kierowcy, asystent pasa ruchu, rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości i system ostrzegania o obecności innego pojazdu w martwym polu, to tylko niektóre przykłady. Nowy Crossland X został również wyposażony w typowe dla Opla opcje łączności. Obejmują one, między innymi, system Opel OnStar, a także system multimedialny IntelliLink z interfejsem Apple CarPlay i Android Auto oraz 8‑calowym ekranem dotykowym.

Producent zapewnia, że w ofercie znajdzie się szeroka gamą silników benzynowych, wysokoprężnych i przystosowanych do LPG, współpracujących z manualną lub automatyczną przekładnią.

Źródło: Opel, informacja Mototarget.pl

Poczytaj:

 • Nikola Zero – elektryczny UTV o mocy 520 KM!
  Nikola Zero – elektryczny UTV o mocy 520 KM!

  Choć koncerny paliwowe są innego zdania, większość analityków rynku motoryzacyjnego jest zgodna: przyszłość należy do samochodów elektrycznych. Niemal każdy szanujący się producent pracuje dziś nad modelami hybrydowymi oraz pojazdami, w których w ogóle nie przewidziano miejsca na silniki spalinowe. Rewolucja dotrze również na bezdroża.

 • Volvo XC40 – elektryzująca przyszłość
  Volvo XC40 – elektryzująca przyszłość
  Z czym kojarzy się Volvo? Z bezpieczeństwem, statecznością i... nudą, o której wkrótce nikt już nie będzie pamiętał, ponieważ szwedzkiego producenta, należącego obecnie do chińskiego koncernu Geely, czeka elektryzująca (dosłownie!) przyszłość. Zaprezentowane dziś koncepty: Volvo 40.1 oraz 40.2 stanowią zapowiedź nowego crossovera XC40 oraz sedana S40.
 • Ford Tough, czyli Ford F-150 Raptor gotowy do startu w Best in the Desert 2016
  Ford Tough, czyli Ford F-150 Raptor gotowy do startu w Best in the Desert 2016
  Z reguły opisujemy rajdówki, które rywalizują na zawodach w Polsce, ale dziś mamy okazję przyjrzeć się z bliska nowemu Fordowi F-150 Raptor przygotowanemu do startu w amerykańskiej serii Best in the Desert.
 • Tonka 4Runner - powrót do dzieciństwa
  Tonka 4Runner - powrót do dzieciństwa

  Podobno z zabawek nigdy się nie wyrasta (a przynajmniej tak mają niektórzy). Tym, którzy mimo zaawansowanego wieku wciąż lubią bawić się samochodzikami, Toyota postanowiła ułatwić życie (lub ocalić resztkę godności), tworząc we współpracy z Funrise Toy Corporation prawdziwą zabawkę dla dorosłych, czyli Tonkę 4Runner. Auto, które wyglądem przypomina dziecięce monster trucki, zostało zaprezentowane na targach SEMA.

 • Volvo V60 Cross Country - terenowa osobówka
  Volvo V60 Cross Country - terenowa osobówka

  Volvo podało ceny nowego modelu crossovera V60 Cross Country D3 bazującego na modelu V60. W porówaniu do standardowej osobówki, jej "terenowa" wersja ma zmienione podwozie i zawieszenie, czego efektem jest m.in. zwiększony o ponad 6 cm prześwit, dzięki czemu auto jest nieco dzielniejsze w lekkim terenie.

 • Jeep Willys V8 LSX – demon(ek) prędkości
  Jeep Willys V8 LSX – demon(ek) prędkości
  Wyścigi uliczne, nawet legalne, to nie nasza bajka (bo i co mogłyby mieć wspólnego z terenem?), ale tym razem musimy uczynić wyjątek. Powodem jest ten oto niesamowity Willys z silnikiem 4.8 V8 LSX o mocy 304 KM. Dodajmy, że to nie koniec jego przebudowy.