Audi Q8 - w pogoni za BMW X6

Audi oficjalnie zapowiedziało, iż jego nowy SUV - Audi Q8 wejdzie do sprzedaży w 2019 roku. Jego głównymi konkurentami na rynku będą BMW X6, Mercedes-Benz MLC i Range Rover Sport.

Pięciodrzwiowe nadwozie topowego Q8 o długości ponad pięciu metrów ma sprawiać wrażenie lekkiego i „emocjonalnego” za sprawą opadającej linii dachu, małych bocznych okien i pochylonej tylnej szyby. Auto będzie nawiązywało do konstrukcji coupe, przy czym „bazą stylizacyjną” ma być model Prologue concept.

Do napędu posłużą benzynowe i wysokoprężne silniki V6 i V8, a w ofercie pojawi się również wariant hybrydowy typu plug-in oraz odmiana w pełni elektryczna. Topowy model RS otrzyma 4-litrową jednostkę V8 z systemem podwójnego turbodoładowania.

Najnowszy SUV Audi powstanie na bazie nowej, bardzo lekkiej płyty MLB Evo, dzięki czemu bazowe odmiany będą ważyły mniej niż 2 tony. Wymierne korzyści pod kątem obniżenia masy da również zastosowanie aluminium, tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem węglowym (CFRP) oraz stali o wysokiej odporności na odkształcanie.

Głównymi konkurentami SUV-a będą BMW X6, Mercedes-Benz MLC i Range Rover Sport.

Ponadto nieoficjalne źródła informują, iż w 2018 roku na rynku zadebiutuje nowy SUV Audi wyposażony w napęd elektryczny. Będzie to prawdopodobnie model Q6, który za sprawą pakietu akumulatorów 100 kWh przejedzie bez potrzeby ładowania aż 500 kilometrów.

Info: Mototarget.pl, fot. http://xtomi.blogspot.hu/

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.