Red Rally Summer 4x4 - lato w terenie

Red Rally Summer 4x4 to najnowsza letnia edycja rajdów off-road będąca wakacyjną przygodą w letnim klimacie Red Rally. Dla miłośników mocnych wrażeń przewidziano aż dwa rajdy dwudniowe, pierwszy 23-24 sierpnia będzie rozbrzmiewał w dźwiękach silników motocykli crossowych, quadów 2 k oraz quadów przeprawowych. Natomiast drugi rajd, który odbędzie się już tydzień później, od 30-31 sierpnia przeznaczony jest dla wszystkich klas samochodów off-roadowych.
Red Rally Summer 4x4 to najnowsza letnia edycja rajdów off-road będąca wakacyjną przygodą w letnim klimacie Red Rally. Dla miłośników mocnych wrażeń przewidziano aż dwa rajdy dwudniowe, które odbędą się w Cieninie k. Wrocławia. Pierwszy (23-24 sierpnia) będzie rozbrzmiewał w dźwiękach silników motocykli crossowych, quadów 2 k oraz quadów przeprawowych. Natomiast drugi rajd, który odbędzie się już tydzień później (30-31 sierpnia), przeznaczony jest dla wszystkich klas samochodów off-roadowych.

PLAKATY_KOLEJNA_ZMIANAOrganizatorzy przygotowali dla quadów extreme dwa etapy zmagań. Pierwszy odbędzie się w mrokach nocy. Zawodnicy mają odnaleźć jak największą ilość pieczątek po uzyskaniu od sędziego koordynat na każdą z nich. Drugi etap już w promieniach słońca będzie polegał na przejeździe trasy o długości około 50 km, wyznaczonej według roadbooku. Załogi mają za zadanie zdobyć jak najwięcej pieczątek w limicie czasu podczas jednego przejazdu. Klasa moto i quad 2k wystartują na pętli o długości 15 km, zawodnicy mają za zadanie pokonać jak największą ilość okrążeń w limicie czasowym, jakim są 1.5 godziny.

PLAKATY_gotowe_1W kolejnym rajdzie przewidziano trzy klasy startujących samochodów off-road takich jak extreme, wyczyn z wyciągarką oraz wyczyn bez wyciągarki. Podzielono go na dwa etapy w identyczny sposób jak tydzień wcześniej w przypadku klasy quadów extreme. W tym dniu wystartuje również nowa klasa suv amator, przeznaczona jest dla posiadaczy terenówek. Jak podkreślają organizatorzy to niepowtarzalna okazja, aby rozpocząć swoją przygodę z off-roadem w warunkach pełnej adrenaliny pod okiem profesjonalistów zapewniających pełne bezpieczeństwo. Będzie to dla nich okazja sprawdzenia siebie oraz swoich pojazdów w ekstremalnych sytuacjach. Kierowcy suv oraz ich pasażerowie pokonają w trakcie rajdu atrakcyjną trasę, mając szansę obserwacji najbardziej widowiskowych odcinków przeprawy klasy extreme. Zachęcamy do podjęcia tego wyzwania. Walory natury w postaci atrakcyjnego ukształtowania terenu zadowolą zarówno początkujących, jak i wymagających kierowców. Gorący klimat zmagań oraz powiew letniego powietrza doprowadzi fascynatów adrenaliny do temperatury wrzenia.

Wszystkie informacje dotyczące rajdu oraz zapisy na stronie internetowej www.redrally.pl
MM