Hungarian Baja 2013: Hołowczyc kontra Roma

HB2013_1Ogłoszone zostały oficjalne listy startowe rajdu Hungarian Baja 2013. W klasie samochodowej reprezentować nas będzie 5 załóg, a ściślej ujmując 5,5 załogi. Faworytami są bez wątpienia dwaj kierowcy X-Raid: Nani Roma i Krzysztof Hołowczyc.

ZOBACZ TAKŻE: Rozważny i szybki. Boris Gadasin wygrywa Hungarian Baja 2012

Cel Krzysztofa Hołowczyca i Andreasa Schulza jest oczywisty: odnieść zwycięstwo, tym bardziej że Hołkowi nigdy nie udało się jeszcze triumfować na Węgrzech. Jego najgroźniejszym rywalem będzie Nani Roma, który niedawno spisał się znakomicie, wygrywając Baja Spain (gdzie Hołek zajął 4. lokatę). Z listy priorytetowej FIA startują ponadto Wenezuelczyk Nunzio Coffaro w Toyocie Hilux, Karoly Fazekas w BMW X6RR oraz Mirek Zapletal w Hummerze H3, którego pilotem jest Maciek Marton.

Polskę reprezentować będą ponadto Martin Kaczmarski i Bartłomiej  Boba w Toycie Hilux, Łukasz HB2013_3Komornicki i Artur Kołodziej w Mitsubishi L200, a w grupie T2: Maciej Stańco i Ernest Górecki w Porsche Cayenne oraz Tomasz Czerniak i Bartosz Szlęzak w Toyocie Land Cruiser 3.0 D4D.

W klasie moto powalczy Artur Błański, a na quadach pojadą Kamil Wiśniewski, Zbigniew Zych, Tadeusz Wiśniewski (cała trójka będzie klasyfikowana w FIM BAJA WORLD CUP QUADS & EC), a także Łukasz Laskawiec i Piotr Serbista (obaj w FIM BAJA WORLD CUP QUADS & EC). Łoker, przypomnijmy, był najlepszym zawodnikiem HB2011.

Hungarian Baja 2013 rozpocznie się w piątek 16 sierpnia od 7,5 km prologu. W sobotę zawodnicy dwukrotnie pokonają oes o długości 120 km, a w niedzielę dwukrotnie odcinek 98 km.
MM