Popisy Nassera Al-Attiyaha w Toyocie Hilux! Startuje Sealine Cross Country Rally

Nasser Al-Attiyah w Toyocie Hilux, Khalifa Al-Mutaiwei w MINI All4 Racing i Jean-Louis Schlesser w Schlesser Original – nazwiska tych kierowców na liście startowej rajdu Sealine Cross Country Rally, III rundy Pucharu Świata FIA, która jutro rozpoczyna się w Katarze, to gwarancja spektaklu na najwyższym, światowym poziomie. Ależ będzie emocjonująco!

ZOBACZ TAKŻE: Jean-Louis Schlesser królem Abu Dhabi. Znakomity Łukasz Łaskawiec! | Niedziela na Italian Baja 2012 – nieliczni zwyciężyli

Puchar Świata FIA być może nie jest aż tak prestiżowy jak Dakar, ale poszczególne rajdy traktowane są przez zawodników bardzo poważnie. Choć działania wszystkich ukierunkowane są na styczeń 2013, walka, na jaką zanosi się w Katarze, stanowić będzie przedsmak tego, co czeka nas już za... niecałe 9 miesięcy. Wiele bowiem wskazuje na to, że MINI All4 Racing – zwycięzca Dakaru 2012 – ma już obecnie godnego siebie rywala, jakim jest Toyota Hilux. Na dodatek z Nasserem Al-Attiyahem debiutującym za jego kierownicą!

qatar_01Zespół Toyoty reprezentujący dobrze znane polskim kibicom barwy Overdrive Racing wystawia trzy Hiluxy: Nassera Al-Attiyaha, Lucio Alvareza (5. w Dakarze 2012) i Faisala Al Attiya. - Nie mogę już doczekać się startu Toyotą w rajdzie, który rozgrywany jest w moim rodzinnym kraju – mówi Nasser Al-Attiyah. - Decyzję o występie podjęliśmy dość późno z powodu moich licznych zobowiązań wynikających ze startów w Mistrzostwach Świata WRC i przygotowań do Olimpiady. Było to dla mnie jedna bardzo ważne, bym mógł reprezentować Katar, i dziękuję Citroenowi, że mi to umożliwił. Toyotę Hilux miałem już okazję testować wcześniej w tym roku i jestem pod wielkim wrażeniem jej możliwości, tym bardziej że jest jest to samochód w pełni odpowiadający regulaminowi 2012. Silnik V8 jest niesamowity; trudno uwierzyć, że to standardowa jednostka!

Nasser Al-Attiyah tuż przed rajdem ponownie wziął na testy Toyotę, a efekty... zobaczcie na filmie.

qatar_02Do startu w Sealine Cross Country Rally 2012 w sumie zgłoszonych zostało 41 załóg samochodowych, wiele ze światowej czołówki. Obok Al-Muatiweiego barwy Monster Energy X-Raid Team reprezentować będą Saudyjczyk Yazeed Al Rajhi w MINI (w tym roku wygrał Hail Rally 2012) oraz Rosjanin Ilya Kuznetsov w BMW X3CC. Nie wolno również zapominać o zespole G-Force z Borisem Gadasinem i Vladimirem Vasilyevem, czeskim duecie Zdenek Porizek-Mila Janacek w Hummerze H3 Evo 2 oraz francuskim kierowcy Patricku Sireyjol, który wystartuje SMG Buggy.

We wtorek, 17 kwietnia, rajd rozpocznie się 4,2-kilometrowym superosem. W kolejnych dniach zawodnicy pokonają trasę o długości 1230 kilometrów podzieloną na 4 etapy. Polskich kibiców na pewno ucieszy informacja, że w zawodach wystąpi również trójka naszych motocyklistów z Orlen Team: Kuba Przygoński, Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, oraz nasi eksportowi quadowcy: Rafał Sonik i Łukasz Łaskawiec.

AreK, fot. Perkins/RRMG/marathonrally.com