Startuje Baja Aragon 2016. Polacy zmierzą się ze światową czołówką FIA

W okolicach Teruel w Hiszpanii dziś rozpoczyna się kolejna runda Pucharu Świata Fia – rajd Baja Aragon. Na liście startowej znaleźli się m.in. Nasser Al-Attiyah, Carlos Sainz, Mikko Hirvonen i Nani Roma. Obok nich w szranki staną Polacy: Marcin Łukaszewski i Magda Duhanik będą rywalizowali w grupie T1, a Aron Domżała i Szymon Gospodarczyk w T3.

- Przyznam szczerze, że nie mogę się doczekać tego startu - mówi Marcin Łukaszewski. - Byliśmy tutaj w roli obserwatorów, kibiców, ale jeszcze nie startowaliśmy na tym terenie. Chcemy więc spróbować swoich sił w Pucharze Świata i sprawdzić siebie, swoje umiejętności i możliwości auta w warunkach innych, niż te które znamy z Polski, Węgier czy Czech. Fajnie będzie ścigać się na odcinkach z Nasserem czy Carlosem. To też pokaże ile nam brakuje do czołówki.

Rajd Baja Aragon rusza w piątek 22 lipca i rozpoczyna się niespełna 10-kilometrowym prologiem. Sobotnie zmagania to dwa odcinki specjalne: pierwszy liczy 194 km, drugi 188 km. W niedzielę, 24 lipca, ruszy ostatni odcinek specjalny o długości 188 km.

-  Przed nami trzy długie odcinki specjalne, które pokonywać będziemy przy bardzo wysokich temperaturach. Na pewno dadzą nam w kość. Trasy są niesamowite, kręte, między górami z nawierzchnią kamienisto-szutrową bez większych dziur. To wszystko na pewno będzie dla nas dużą nowością – dodaje Marcin Łukaszewski.

- Baja Aragon to pierwszy z naszych zaplanowanych na ten rok startów w Pucharze Świata. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, weźmiemy udział również w Hungarian Baja, oczywiście w Baja Poland, a na koniec sezonu w Baja Portalegre – kończy Magdalena Duhanik.
MM