4. runda Gepa Logistics Super Rally w Mielniku – gaz do dechy

Podlaska runda okazała się najszybszą w dotychczasowej rywalizacji. Trudna i wymagająca trasa mocno przerzedziła stawkę. Dwa Odcinki Testowe pokonywane po pięć razy, łącznie dały długość 150 km, co także jest pewnym nowum w rozgrywkach Super Rally. Nowością było również pojawienie się Straży Granicznej, która wzięła udział m.in. w zabezpieczeniu trasy.

Na ścianie wschodniej, w szranki z walczącymi o punkty liczone do klasyfikacji sezonu 2017, na starcie ustawiło się też kilka lokalnych załóg, co dodatkowo urozmaiciło widowisko. Faworyci nie zawiedli, chociaż kilku z nich walcząc o podium było w opałach. Tradycyjnie już, także podczas tej rundy Super Rally zawodnikom przyświecał duch walki fair play. Połamane wahacze, uszkodzone na korzeniach opony czy inne części szybko były zastępowane pożyczanymi, często od najgroźniejszych konkurentów.

Najliczniejsza obsadą cieszyła się dynamicznie rozwijająca się klasa pojazdów SSV i tu byliśmy świadkami zaciętych pojedynków, a przy okazji bicia kolejnych rekordów czasu przejazdu. Ostatecznie najlepszą załogą SSV w zawodach byli Marek Kubiczek i i Damian Gacek startujący Can Am-em X3 DS w klasie SSV Turbo, którzy wygrali jednocześnie IV rundę Pucharu Can-Am Super Rally. Najszybszym samochodem imprezy był natomiast Z-Jeeb EVO2 Jacka Sobonia i Przemysława Markowskiego, który triumfował w najmocniejszej klasie SS pow. 150 KM. Komplet wyników poniżej.

MM, fot. Igor Kurkowski

Mielnik2017 01
Mielnik2017 02Podziękowania dla Sponsorów i Partnerów imprezy: Gepa Logistics, Gmina Mielnik, TAG Heuer, Taurus Sea Power, Can-Am, iXXL Studio Reklamy Kielce, iDrukarnia.pl, NTT System, Manta, Inflandia, Mudmaster.pl, Tubes International, kosmetyki samochodowe GS27, Hotel Bania**** – Thermal & Ski, Terma Bania, Kotelnica Białczańska, JP Oils - Rock Oil Polska, Kager, Huta Szkła Zawiercie, Telecare S.A., Quersus, oponyquad.pl, MAXXIS, eopony4x4.pl, MercedesAutoCentrum.pl, Czapki Kegel-Błażusiak, Moto-Ar Arkadiusz Szcześniak, Ośrodek Wypoczynkowy „U Floriana” w Mielniku, „Panorama” - noclegi i restauracja w Mielniku.