Pojedynek Mistrzów - HUMMER OffROAD Maraton 2005

OrcaDokładnie sześć godzin trwał wyścig HUMMER OffROAD Maraton, który 19 listopada odbył się w czeskiej miejscowości Podbořany. Z załogami naszych południowych sąsiadów, dla których była to finałowa, szósta runda Mistrzostw Czech, tym razem w szranki stanął również polski team ORCA.COM.PL – ROSETEX, w składzie: Patryk Łoszewski (kierowca), Grzegorz Szwagrzyk (kierowca), Tomasz Łoszewski (pilot), Piotr Brakowiecki (pilot).

Nasi reprezentanci, należący do czołowych zawodników Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych (Szwagrzyk i Brakowiecki to aktualni mistrzowie klasy O1), jako debiutujący w zawodach na trasę wyruszyli z ostatniej pozycji startowej. Wymijanie maruderów okazało się trudne, jednak już wkrótce Polacy, którzy co kilka godzin zamieniali się miejscami w kabinie, nawiązali walkę z najlepszymi. Ostatecznie nasz zespół, startujący samochodem Orca z silnikiem BMW o pojemności 2500 cm³ i mocy 225 KM, w zadanym czasie pokonał 28 okrążeń 8-kilometrowego toru. W klasie samochodów z silnikami powyżej 2000 cm³ Polacy nieznacznie przegrali tylko z zespołem Šajgal Team 1, dysponującym Jeepem Wranglerem z silnikiem Audi S8, który zdobył tytuł Mistrzów Czech 2005.

text i foto: Arek Kwiecień / Sigma Pro