Land Serwis

Premierowy BMW X7 – czy podzieli losy Titanika?

Tegoroczna wystawa motoryzacyjna we Frankfurcie była dla BMW okazją do pochwalenia się nowym SUV-em, który ma w przyszłości stać się okrętem flagowym bawarskiej marki. BMW X7 iPerformance faktycznie ma w sobie coś z luksusowego liniowca. Byleby nie okazał się Titanikiem...

Problemem dla wymagających klientów może okazać się wygląd auta, który w zamierzeniu projektantów miał „królować” na szosach. Komentarze wskazują jednak, że podkreślając jego wyjątkowość, designerzy ciut jednak przesadzili – samochód budzi owszem wrażenie swoją atletycznością i prezencją, ale jego uroda – zwłaszcza patrząc z przodu – jest nieco dyskusyjna. Niektórzy bez ogródek nazwali X7 najbrzydszym autem targów. Warto jednak docenić schludne wnętrze o klarownych konturach, znakomite wyposażenie i umiejętność wygospodarowania przestrzeni dla 6 osób (w tym 4 fotele indywidualne). BMW X7 jest większe o 113 mm (długość), 82 mm (szerokość) i 37 mm (wysokość) od X5. Rozstaw osi urósł o 76 mm do 3010 mm.

Jako model iPerformance koncept łączy technologię BMW eDrive z silnikiem benzynowym BMW TwinPower Turbo, zapewniając napęd hybrydowy plug-in. Jego szacowana moc ma wynosić ponad 300 KM. Fabryczne modele będą wyposażone m.in. w mocne silnik V8 i latest celebrity news V12.

BMW X7 w wersji produkcyjnej ma być gotowy w roku 2018. Jego montażem zajmie amerykańska fabryka w Spartanburgu. Mówi się, że w planach jest także luksusowa wersja X7, która będzie miała 2 rzędy siedzeń – pasażerowie z tyłu będą więc mieli do swej dyspozycji prawdziwie kapitańską kajutę.
MM

Poczytaj:

 • Bentley Bentayga – crossover dla bogaczy
  Bentley Bentayga – crossover dla bogaczy

  Oto najmocniejszy i najbardziej luksusowy SUV na świecie – pod takim hasłem w przyszłości sprzedawany będzie Bentley Bentayga, którego premiera odbędzie się już w przyszłym roku. Po wpadce, jaką był zapowiadający go koncept EXP 9 F powszechnie krytykowany za swą brzydotę, producent niespiesznie i z pietyzmem przygotowuje produkcyjną wersję swego crossovera, którego kupnem zainteresowanych jest 4000 potencjalnych klientów.

 • Spotkanie Passion4Travel.pl - Kaukaz Niesamowity (7 grudnia 2014)
  Spotkanie Passion4Travel.pl - Kaukaz Niesamowity (7 grudnia 2014)
  Miłosz Kaleciński przejechał Kaukaz parę razy, wzdłuż i wszerz, z góry na dół. Jeśli zastanawiacie się nad sezonem 2015, jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące tego regionu, przyjdźcie koniecznie na spotkanie organizowane przez Marcina Gerca z Passion4Travel.pl, które odbędzie się 7 grudnia, o godzinie 20 w klubie Harenda.
 • Off-roaderzy All-Inclusive, czyli Range Roverem SVAutobiography dookoła świata
  Off-roaderzy All-Inclusive, czyli Range Roverem SVAutobiography dookoła świata

  Niektórzy lubią się chwalić, gdzie to nie byli na wakacjach... Dla tych, którzy za wszelką - dosłownie! - cenę chcieliby zabłysnąć w towarzystwie, mamy propozycję nie do przebicia: najbardziej luksusową podróż na świecie za kierownicą topowego modelu Range Rover SVAutobiography.

 • Toyota Hilux 6x6 - pickup z plusem
  Toyota Hilux 6x6 - pickup z plusem

  Choć to nie Mercedes wynalazł sześciokołową terenówkę (auta z napędem 6x6 budowane są od dawien dawna) sukces marketingowy, który osiągnął za sprawą G63 AMG 6x6, zaowocował powstaniem nowego trendu. Chwilę później Defendera 6x6 zaprezentował brytyjski tuner Kahn Design, a bułgarska firma Vromos we współpracy z beligijskim Overdrive niedawno pochwaliła się Hiluxem 6x6.

 • Genewa 2016. Nowe modele SsangYonga: XLV i SIV-2
  Genewa 2016. Nowe modele SsangYonga: XLV i SIV-2

  SsangYong przygotowuje na wystawę w Genewie dwie premiery. Będą to modele: XLV - czyli wydłużony Tivoli o zwiększonej przestrzeni bagażowej oraz hybrydowy SIV-2 - średniej wielkości SUV klasy wyższej.

 • Toyota Land Cruiser Signature – klasyk na nowo
  Toyota Land Cruiser Signature – klasyk na nowo

  Choć wygląda jak zwyczajna „czterdziestka”, pod płaszczykiem karoserii skrywa współczesną technologię i materiały wykończeniowe z najwyższej półki. Toyota Land Cruiser Signature – dzieło amerykańskiej firmy tuningowej FJ Company – stanowi wyjątkowy mariaż klasyki z nowoczesnością.