Poland Trophy Extra 2014 - wakacyjne klimaty

W sierpniu ubiegłego roku na prośbę zawodników firma Euroforum zorganizowała dodatkową, letnią edycję rajdu Poland Trophy – Poland Trophy Extra. Była ciekawa trasa, ostre zmagania i przyjemny, wakacyjny klimat.

Impreza spotkała się z ciepłym przyjęciem, dlatego w sierpniu off-roadowcy znów będą mogli spotkać się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej na drugiej edycji Poland Trophy Extra.

Tak jak w pierwszej edycji, zawodnicy będą rywalizować na terenie kamieniołomów w Wysokiej i Ogrodzieńcu oraz Niegowonicach. Przygotowane zostaną ciekawe i wymagające trasy. Będzie technicznie – podjazdy, zjazdy, trawersy, krótkie przeprawy przez wodę.

Podział na klasy zostanie przeniesiony z Poland Trophy – kierowcy samochodów mogą zgłosić się do klasy No Limit (przeróbki bez ograniczeń, wyciągarki mechaniczne), Advance (przeróbki bez ograniczeń, wyciągarki elektryczne) lub Challenge (samochody seryjne, jedna wyciągarka elektryczna). Nowością w tym roku będzie klasa quadowa.

Rajd rozpocznie się w piątek, 15 sierpnia. W ogrodzienieckim kamieniołomie rozegrany zostanie wieczorny odcinek. Jedna, mocno przeprawowa próba, do której zawodnicy będą startować parami. Drugiego dnia zawodnicy będą zmagać się z oesami i strefami PKP. Ich trudność będzie dostosowana do każdej z klas.

- Poland Trophy Extra to impreza w wakacyjnym klimacie. Nie jest wliczana do klasyfikacji łącznej Poland Trophy, więc nie ma napinania się, kalkulowania, kombinowania. Jest fajna trasa, na której będzie można się porządnie wyjeździć. Zapraszamy więc wszystkich off-roadowców do Ogrodzieńca – mówi dyrektor rajdu Maciej Rachtan z agencji Euroforum.

Bazą rajdu będzie Centrum Rozrywki Jura w Ogrodzieńcu. Tam będzie mieścić się także biuro rajdu i tam odbędą się badania techniczne. Noclegi można rezerwować na hasło „Poland Trophy Extra”.

Do biura rajdu spływają już pierwsze zgłoszenia. Zapraszamy wszystkich do nadsyłania zgłoszeń, poprzez formularz na stronie Poland Trophy (www.polandtrophy.pl). Wpisowe wynosi 500 zł od załogi.

Można już też rezerwować noclegi w bazie rajdu, która mieścić się będzie w Ogrodzieńcu, w Centrum Rozrywki Jura. Rezerwacje prosimy składać na hasło „Poland Trophy Extra”.
MM