Wschodnie Mistrzostwa Off-Road - hej sokoły!

Organizatorzy rajdów Poland Trophy i Przeprawowe Mistrzostwa H6, firma Euroforum, zaprasza na Wschodnie Mistrzostwa Off-Road. To nowa, przeprawowo-turystyczna impreza, która odbędzie się 1-2 sierpnia w Sokółce w woj. podlaskim.

WsMOR będzie rajdem pieczątkowym – w trakcie pokonywania całej trasy zawodnicy będą zdobywać pieczątki umieszczone w sekcjach, których stopień trudności będzie dopasowany do danej klasy. Wygra załoga, która zdobędzie najwięcej pieczątek w wyznaczonym czasie. Rajd rozpocznie się krótkim, 3-godzinnym etapem nocnym. Drugiego dnia zawodnicy będą mieli aż 8 godzin na pokonanie całej trasy.

Rywalizacja będzie toczyć się w pięciu klasach. Jedna z nich przeznaczona jest dla zawodników jeżdżących quadami. Pozostałe dedykowane są dla załóg samochodowych.

Najcięższe zadanie będą mieli zawodnicy z klas Extreme – Mechanik i Elektryk. Pierwsza przeznaczona jest dla samochodów z wyciągarkami mechanicznymi, w drugiej dozwolone są tylko wyciągarki elektryczne. W tych klasach zdobycie pieczątek będzie wymagało najwięcej pracy i umiejętności.

Dużo lżejszą kategorią jest Wyczyn – tu mogą startować auta z niewielkimi przeróbkami i bez wyciągarek. Liczyć się będzie umiejętność pokonywania terenu „na kołach”. Osobną klasą jest Turystyk – tu startują samochody seryjne, a trasa będzie rozszerzona o elementy krajoznawcze.

Areną zmagań WsMOR będzie Sokółka i jej okolice. Sokółka to 19-tysięczne miasto, położone na Nizinie Podlaskiej, zaledwie 16km od granicy z Białorusią. Teren ten ma bogate tradycje off-roadowe – działa tam wielu pasjonatów tego sportu. Stamtąd pochodzi też wiele załóg, które z powodzeniem startują w imprezach w całym kraju.

Wkrótce zaczną pojawiać się kolejne szczegóły dotyczące rajdu. Zapraszamy do śledzenia strony www.wschodni-offroad.pl.
MM