Rok obfitości, czyli imprezy spod znaku Poland Trophy (2015-2016)

Przygotowując kalendarz imprez spod znaku Poland Trophy na sezon 2015, zastanawiałem się, czy uda nam się sprostać wyzwaniu. Ambitny plan zakładał przeprowadzenie 14 imprez i rajdów. Chyba jeszcze żadna organizacja w tym kraju nie porwała się na takie przedsięwzięcie, trwające od marca po koniec listopada. Odrzucając wolne weekendy, czyli te, w czasie których wypadają święta, okazuje się, że przygotowujemy imprezę z częstotliwością dwóch i pół tygodni. Możecie sobie wyobrazić, co to oznacza dla naszego zespołu. W przyszłym roku nie zamierzamy zwalniać - planujemy jeszcze więcej imprez!

W tym roku zmagania rozpoczęliśmy w Ogrodzieńcu od I rundy nowego cyklu Przeprawowych Mistrzostw H6. W sumie odbyły się trzy rundy - II miała miejsce w Wałbrzychu, a III w Dzikowcu. Na każdą z nich przyjeżdżało około 30-40 załóg z całej Polski - nie tylko ze ścisłej czołówki przeprawowej, ale również załóg z wielką pasją do ścigania się i osiągania jak najlepszych wyników. Rajdy z cyklu PMH6 na stałe wpisujemy już do off-roadowego kalendarza w naszym Kraju. Rywalizacja w tej formule zyskała duże grono entuzjastów, którym przypadła do gustu kompilacja jazdy na kołach oraz lekkich oesów przeprawowych. Przy założeniu, że wszystko chodzi jak w zegarku i trzymamy się harmonogramu, otrzymujemy kawał widowiskowego sportu zarówno dla kibiców, jak i zawodników.  I właśnie o to nam chodzi - żeby był to Sport!

Drugi cykl odbywający się pod szyldem Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme jest naszym dzieckiem, które w przyszłym sezonie świętować będzie ukończenie 10 lat. To od tej imprezy wszystko się zaczęło. W minionym sezonie zorganizowaliśmy trzy edycje: w Bobolicach, Sokółce i - tradycyjnie już - w Walimiu. A do do tego wakacyjna, niepowtarzalna impreza PT EXTRA;-) To właśnie do rajdów PT czuję największy sentyment - za ich sprawą poznałem wspaniałych ludzi, odwiedziłem przepiękne miejsca i przeżyłem cudowne chwile. Ostatnio wprowadziliśmy dużo udogodnień w Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme - to dzięki rozmowom z zawodnikami wróciliśmy do elektronicznego pomiaru czasu, wprowadziliśmy bardziej restrykcyjny nadzór sędziów, a także dostosowaliśmy taryfy w taki sposób, aby nie karać tych, którzy walczą do końca. Poprawki te wpłynęły na jeszcze wyższy poziom zawodów, których wyjątkowy klimat od lat nie uległ zmianie - i to właśnie dlatego warto robić dla Was Poland Trophy.

Oprócz cykli PMH6 oraz PT4x4TE w tym roku rozpoczęliśmy organizację Mistrzostw Off Road, w skład których wchodzą: słynny już WMOR, czyli Wyczynowe Mistrzostwa Off Road (dwie edycje w Górach Sowich, które firmuję razem z Sewerynem), następnie WsMOR, czyli Wschodnie Mistrzostwa Off Road w Sokółce, ZMOR, czyli Zachodniopomorskie Mistrzostwa Off Road w Bobolicach oraz Kujawsko-pomorskie Mistrzostwa Off Road w Wąbrzeźnie – standardowa „pieczątkówka” wymieszana z OS-ami na czas i skierowana w większej mierze do zawodników klasy Wyczyn i Seryjny Wyczyn, a także oraz klas Extreme Mechanik/Elektryk oraz Quad. Założeniem tego cyklu jest dużo jazdy w dzień, a mniej w nocy. Trasa nieco lżejsza niż na PT4x4TE plus oprawa i mamy bardzo fajny rajd skierowany do wszystkich zawodników, zarówno doświadczonych jak i zaczynających dopiero zabawę w terenie. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Jako dopełnienie wszystkich wcześniej opisanych imprez, w tym roku spróbowaliśmy również turystyki off-roadowej, tworząc propozycję dla miłośników jazdy pojazdami 4x4 oraz historii. Tak powstał projekt „Śladami Olbrzyma - Tajemnice Gór Sowich” – kawał wspaniałej historii na czterech kołach.

Podsumowanie całego sezonu zawsze odbywa się na „Integracji Poland Trophy”. To piękny moment w całym sezonie: wręczanie pucharów w klasyfikacjach generalnych PMH6 oraz PT4x4TE, zabawa bez „napinki” w terenie i rozmowy aż do świtu. Cudownie, że jesteście z nami - to Wy tworzycie niepowtarzalny klimat każdej z Imprez. Dziękuję za uwagi – staram się słuchać Waszych opinii i wprowadzać udogodnienia dla Was.

Specjalne podziękowania należą się Sponsorom: firmom 4x4TERENOWIEC oraz PENRITE – bez Was nie byłoby tego wszystkiego. Dziękuję władzom samorządowym, gminom: Łazy, Bobolice, Walim, Sokółka, Nowa Ruda, Wąbrzeźno. Dziękuję mediom, które publikują informacje prasowe o naszych ciekawych inicjatywach i pokazują, co się u nas dzieje: Terenowo.pl, sport4x4.pl, magazyn4x4.pl, pozadrogami.pl, rajdy4x4.pl i wszystkim, którzy nas wspierają. Ten sezon to nasz wspólny wysiłek, który zaowocował tym, że wszystkie zaplanowane imprezy odbyły się bez przesunięć zgodnie z harmonogramem rajdów 2015.

A w przyszłym sezonie... pojawi się kilka ciekawych projektów rajdowych i nie tylko (zloty Patroli i Suzuki), pojawimy się tam, gdzie już byliśmy, ale też będziemy eksplorować nowe miejsca: okolice Ełku, Szczecina i Warki. Wszystkich już teraz zapraszamy na obchody 10-lecia Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme. Nie spodziewajcie się uroczystości  "pod krawatem", to nie w naszym stylu. W zamian zorganizujemy Super Challenge, czyli 6-dniowy  maraton przeprawowy, który odbędzie się na Pomorzu w ostatni tydzień wakacji. Poniżej prezentujemy kalendarz na przyszły rok i jednocześnie informujemy, że Głównym Sponsorem tytularnym Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme pozostaje na następny sezon 2016 krakowska firma 4x4TERENOWIEC specjalizująca się w sprzedaży i montażu wyciągarek samochodowych, oświetlenia LED i innych akcesoriów Off-Road, która jest przedstawiciel marek: Superwinch, Powerwinch, Powerlight i Powerline. Miło nam również poinformować, że w sezonie 2016 sponsorem Tytularnym Przeprawowych Mistrzostw PENRITE H6 została firma Automor Sp z o.o. generalny dystrybutor produktów PENRITE.

text: Maciej Rachtan, organizator PT

Kalendarz imprez PT na rok 2016:
06.02 – „OFF-ROAD ICE CHALLENGE”
19.03 – „Przeprawowe Mistrzostwa PENRITE H6” I RUNDA -  Jura Krakowsko-Częstochowska
01-02.04 – „Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa Off-Road” -  Wąbrzeźno
22-23.04 – „Poland Trophy 4X4 Terenowiec Extreme” I EDYCJA – Bobolice
06-07.05 -  „Śladami Olbrzyma Tajemnice Gór Sowich”
13-14.05 - „Wschodnie Mistrzostwa Off-Road I” -  Sokółka
27-29.05 – „PATROL TROPHY” - Jura Krakowsko-Częstochowska
10-11.06 -  „Wyczynowe Mistrzostwa Off-Road I”  - Walim / Nowa Ruda
24-25.06 - „Poland Trophy 4X4 Terenowiec Extreme” - II EDYCJA - Sokółka
09.07 - „Przeprawowe Mistrzostwa PENRITE H6” II RUNDA - Dzikowiec
22-24.07 – „ZLOT SUZUKI” Warka
29-30.07 -  „Wschodnie Mistrzostwa Off-Road II” -  Ełk
05-06.08 –  „Zachodniopomorskie Mistrzostwa Off-Road I” -  woj.zachodniopomorskie
21-26.08 – „POLAND TROPHY 4x4 TERENOWIEC - SUPER CHALLENGE” woj.zachodniopomorskie
10.09 - „Przeprawowe Mistrzostwa PENRITE H6” III RUNDA - Wałbrzych
23-24.09 - „Poland Trophy 4X4 Terenowiec Extreme”  III EDYCJA Walim
21-22.10 - „Zachodniopomorskie Mistrzostwa Off-Road II” -  Bobolice
04-05.11 –  „Wyczynowe Mistrzostwa Off-Road I” 
19.11 – „Integracja  Poland Trophy”  -  Jura Krakowsko-Częstochowska

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.