Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme - sześciodniowy Super Challenge z okazji jubileuszu

Organizatorzy Poland Trophy w sezonie 2016 świętować będą dziesięciolecie swojej działalności. Zaczynali skromnie, od czterech rajdów w roku, by później rozwinąć skrzydła, czego efektem jest blisko 20 imprez zaplanowanych na przyszły sezon. Z okazji jubileuszu przygotowali dla nas wyzwanie, którego dawno w Polsce nie było (a konkretnie od czasu, gdy z żalem pożegnaliśmy Magam Trophy). W dniach 21-26 sierpnia w Bobolicach odbędzie maraton przeprawowy Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme - Super Challenge.

3Pomysł godnego uczczenia dziesięciolecia Poland Trophy zrodził się już w połowie 2015 roku. Szybko ustalono termin zawodów, po czym rozpoczęto poszukiwania terenów. W zasadzie od początku wiadomym było, że rajd musi odbyć się w okolicach Bobolic słynących z ogromnej różnorodności terenu, gdzie nie brakuje bagien, pływających traw, wąwozów i trawersów. Po blisko półrocznych ustaleniach wiadomo już, że zawodnicy będą poruszać się wyłącznie po terenach prywatnych oraz gminnych za pełną zgodą ich właścicieli.

Załogi podzielone zostaną według kryteriów, które na co dzień obowiązują w cyklu Poland Trophy. Najmocniejsze auta walczyć będą w klasie No Limit (NOL), zaawansowane pojazdy w Adventure (ADV), a lekko zmodyfikowane w Challenge (CHL). Zmiany nie dotkną również regulaminu i zasad rywalizacji. Z jednym wyjątkiem - liczby etapów.

W odróżnieniu od standardowych rajdów PT w zawodach Super Challenge załogi współzawodniczyć będą aż przez 6 dni. Harmonogram został tak opracowany, aby można było się najeździć do syta, a jednocześnie by nie zabrakło czasu na ewentualne naprawy i odpoczynek. Przewidziano również dwie imprezy towarzyszące, co gwarantuje integrację na wysokim poziomie.

W pierwszym dniu rajdu (niedziela, 21.08) załogi wezmą udział w widowiskowym prologu, który ma przyciągnąć dużą liczbę kibiców. Następnego dnia (poniedziałek, 22.08) zorganizowany zostanie start honorowy na rynku w Bobolicach, po czym załogi ruszą do walki na czterech oesach (godziny 9-17). 4W dniach trzecim (wtorek, 23.08), czwartym (środa, 24.08) i szóstym (piątek, 26.08) plan dnia prezentuje się podobnie - cztery oesy i 8 godzin jazdy. W środę wieczorem odbędzie się impreza wakacyjna, dlatego w dniu piątym (czwartek, 25.08) na zawodników czekać będą tylko dwa oesy (w godzinach 12-17). W piątek o godzinie 21 odbędzie się oficjalne podsumowanie rajdu, po którym rozpocznie się impreza z okazji dziesięciolecia Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme.

Bazą rajdu jest Zajazd Hubertus w Białym Borze - przepiękny kompleks, na terenach którego pomieszczą się kampery i namioty. Kompleks wyposażony jest w węzeł sanitarny oraz techniczny, jak również zaplecze gastronomiczne. Na zawodników czekają również domki 4-osobowe oraz pokoje 2 i 3-osobowe w pensjonacie.

Do końca stycznia 2016 roku obowiązuje promocyjna wysokość wpisowego - 3000 PLN. W okresie luty-czerwiec cena wynosić będzie 4000 PLN. Kto się spóźni, będzie musiał przygotować do zapłaty 4500 PLN.
MM