Zaproszenie na finał Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme w Walimiu

Pionowe zjazdy i podjazdy, trawersy, skały i mnóstwo dołków - to wszystko czeka na Was na finałowej edycji Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme w Walimiu.

PT Dzikowiec 04Po mokrym i bagiennym rozpoczęciu sezonu letniego w Sokółce, przyszedł czas na jesienny off-road w Górach Sowich. Obie edycje zawodów dzieli duża odległość w czasie i w ukształtowaniu terenu. Nie będzie wody i bagien, a błoto co najwyżej sięgać będzie do połowy koła, ale trasa będzie za to wymagała od zawodników dużych umiejętności technicznych. Chyba wszyscy w świecie off-roadu znają kultowe oesy, takie jak „Walimski Trawers Wójta” czy „Cmentarz”, a także pionowe trawersy po skałach na torze off-roadowym w Dzikowcu.

Tu czekać będzie na Was prawdziwe wyzwanie, to właśnie tu poznacie, do czego tak naprawdę służy wyciągarka dachowa. To właśnie tu liczą się tak bardzo: technika jazdy w terenie, silna psychika zawodników i zaawansowane możliwości sprzętowe, a nie tylko szybkość wyciągarki i ilość posiadanego „szpeju”.

Rajd Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme to impreza trudna i wymagająca. Prawdziwe wyzwania jak zwykle czekają zawodników klasy No Limit oraz Advance, którzy rywalizować będą na dwóch etapach. W nocy z piątku na sobotę zostanie rozegrany Etap Nocny. Po krótkim odpoczynku zawodnicy wyruszą w sobotę na trasę Etapu Dziennego. W trakcie każdego z etapów do pokonania będzie kilka odcinków specjalnych.

Nie zapominano o osobach chcących zadebiutować w tego typu zawodach oraz tych, którzy szukają po prostu dobrej zabawy. Klasa Challenge pozwala wystartować na profesjonalnie wytyczonych OS-ach bez długich i kosztownych przygotowań. Wystarczą chęci, napęd na cztery koła i wyciągarka. PT Dzikowiec 02Zawodnicy w klasie CHL startują tylko w Etapie Dziennym, czyli w sobotę - nie pokonując więc odcinka nocnego, który przewidziany jest tylko dla klas NOL i ADV. Natomiast liczba oesów dla klasy CHL w trakcie etapu dziennego ulegnie zwiększeniu do pięciu. Oesy dla tej klasy będą łatwiejsze niż do tej pory, ale bardziej treściwe, a do tego zawodnicy pokonają kilkadziesiąt kilometrów pięknej dojazdówki. Załogi w klasie CHL będą mogły odprawiać się zarówno w piątek, jak i w sobotę. Kolejna dobra wiadomość to atrakcyjne wpisowe, które w klasie CHL zmniejszyło się do 550 PLN.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wysyłania zgłoszeń. Formularz na: www.pt-serwis.pl

MM, fot. Seweryn Panek

Fundatorem nagród jest 4x4 Terenowiec - krakowska firma specjalizuje się w sprzedaży i montażu wyciągarek samochodowych, oświetlenia LED i innych akcesoriów off-road. Jest przedstawicielem marek: Superwinch, Powerwinch, Powerlight i Powerline.