Towarzyska Liga Terenowa 2015, czyli towarzysko w terenie

W sezonie 2015 Towarzyska Liga Terenowa proponuje aż siedem imprez. Cztery z nich to rajdy typowo sportowe w formie rywalizacji na przeprawowej pętli, nazwane na potrzeby naszego cyklu TLT H2x2. Trzy pozostałe to uznane już rajdy: Zmotka Długosiodło, Squszewskie Komarki oraz Zmota Challenge.

Nowy cykl TLT H2x2 to jednodniowe spotkania w czterech porach roku na terenie mazowieckiej Kuklówki koło Radziejowic, w czasie których wyłonimy najlepsze załogi poszczególnych eliminacji. Trasa, jaką przygotujemy dla Was, będzie bardzo zróżnicowana: oprócz szybkich odcinków szutrowyc, znajdą się na niej także partie typowo przeprawowe wymagające użycia wyciągarek i uważnego pilotażu. Nie zabraknie zjazdów i podjazdów, sekcji kamiennych, błotnych oraz sprytnych minitrawersów. Te jednodniowe spotkania dostarczą sporą dawkę adrenaliny i spowodują, iż cały cykl Towarzyskiej Ligi Terenowej stanie się bardziej emocjonujący, a liczba poszczególnych rund pozwoli na łatwiejsze odrabianie ewentualnych strat punktowych.

logoh2x2Cykl TLT H2x2 Kuklówka k/Radziejowic – Mazowsze
zima – 7 marca, wiosna – 16 maja, lato – 1 sierpnia, jesień – 26 września

Oprócz nowości, jaką jest cykl imprez spod znaku TLT H2x2 proponujemy również nasze trzy sprawdzone i cieszące się znakomitą opinią bywalców imprezy przeprawowe, na których wynik zależy od ilości zdobytych fotopunktów, dokładności w przejeździe triali oraz sprawności na odcinkach specjalnych. Będą nimi kolejno: wiosenna VII Zmotka Długosiodło, letnie IV Squszewskie Komarki oraz jesienna XIII Zmota Challenge. Na każdej z tych imprez znajdziecie urozmaicone próby terenowe wiodące przez bagniste tereny, ciekawe sekcje piaskowe oraz wymagające kunsztu i obycia w terenie „powietrzne” trawersy i zjazdy. Każda z przeprawówek oferuje ponadto przepiękny turystyczny roadbook pozwalający nacieszyć oczy bogactwem przyrody i pięknem krajobrazu.

W roku 2015 towarzysko rywalizujemy w trzech klasach :
PL 3 Ekstrem - zmoty samochodopodobne. Koła maksymalnie 42 cale + maksymalnie 3 dowolne wyciągarki
PL 2 Turystyk - samochody osobowe o niemodyfikowanej karoserii. Koła maksymalnie 37 cali + maksymalnie 2 wyciągarki. Wyciągarka mechaniczna dopuszczona tylko w przypadku występowania takowej w seryjnym modelu. W samochodach wagi lekkiej typu Samurai dopuszczona tylko jedna wyciągarka elektryczna. Wszelkie zmoty samochodopodobne bez wyciągarek.
PL 1 Przygoda - samochody osobowe o niemodyfikowanej karoserii. Koła maksymalnie 33 cale + 1 wyciągarka elektryczna.

VII Zmotka – Długosiodło, woj. mazowieckie 24-26 kwietnia
IV Squszewskie Komarki – Wyszków, woj. mazowieckie 19-21 czerwca
XIII Zmota Challenge – Rutka Tartak, woj. podlaskie 23-25 października

head zmotka zima komarki Obraz1


Zapraszamy do rywalizacji w kumpelskiej atmosferze. Na naszych imprezach każdy znajdzie odpowiednio dobrany do swoich umiejętności oraz pojazdu teren i mnóstwo przygód. Wszelkie informacje i wyniki są uaktualniane na stronie ligowej: www.tlt4x4.pl

Do zobaczenia w terenie!

Zapraszają: Marcin Francuz & ekipa adrenalinka.pl