TYLKO NA TERENOWO.PL! Szymon Ruta na treningu przed Italian Baja 2012

Szymon Ruta – kierowca Orlen Team, który idąc śladami Krzysztofa Hołowczyca przesiadł się z auta WRC do terenówki – dziś (sobota, 10 marca) trenował pod Olsztynem przed startem w przyszłotygodniowym rajdzie Italian Baja. Tylko u nas – gorące zdjęcia z testów rajdowej Toyoty Land Cruiser nadesłane przez nieocenionego „RAFCO”.

ZOBACZ TAKŻE: Italian Baja 2012: rajdowe gwiazdy i sensacyjne debiuty (LISTA STARTOWA) | Szymon Ruta jedzie śladami Krzysztofa Hołowczyca

Trening odbył się na podolsztyńskiej żwirowni oraz szybkich odcinkach szutrowych. Kierowca Orlen Team testował dwa komplety opon, w tym ogumienie typu MT (Mud Terrain). We Włoszech już nie raz bywało, że deszcz miał duży wpływ na końcowy rezultat. Jak donosi „RAFCO”, Szymon Ruta wyglądał na bardzo zadowolonego ze swojego auta.

- Szymon Ruta to znakomity, bardzo doświadczony kierowca z rajdów płaskich – ocenia Sławomir Wasiak, aktualny Wicemistrz Polski RMPST i Mistrz Polski RMPST 2008. - W swej karierze startował już w Mistrzostwach Świata, Europy i Polski. Przeszedł już niejedną szkołę jazdy. To nie jest chłopak, który pierwszy raz zasiada za kierownicą rajdówki. Jest świetny technicznie i bardzo szybki, co idealnie pasuje do rajdu Italian Baja, gdzie nie ma jakiejś skomplikowanej trasy, jest dosyć płasko, jedzie się głównie po szutrach, z dużymi prędkościami. Opóźnianie hamowania przed zakrętami, szybkie wiraże... - Szymon, jako kierowca rajdowy, ma to już wszystko we krwi. Myślę, że może sprawić bardzo miłą niespodziankę. Jego nieduże doświadczenie w rajdach terenowych nie powinno mieć tu wielkiego znaczenia. Włochy to dla niego doskonałe miejsce na debiut. W klasyfikacji T2 może być bardzo wysoko, liczę nawet na pudło.

Szymon Ruta na Italian Baja w grupie T2 będzie rywalizował m.in. z aktualnym Mistrzem Polski T2 Pawłem Molgo oraz Ukraińcem Vadimem Nesterchukiem – kierowcą z listy priorytetowej FIA.

AK, fot. Rafał „RAFCO” Neumann