48. SCORE Baja 1000 - filmowa transmisja na żywo!

{ustream}baja1000tv{/ustream}

Startuje 48. SCORE Baja 1000 - najważniejszy obok o wiele młodszego King of The Hammers - rajd terenowy Ameryki. Blisko 250 maszyn reprezentujących 30 stanów Ameryki i 20 krajów na świecie w piątek wieczorem (czasu PL) rozpoczęło walkę w off-roadowej odysei o długości 1333 km. Najlepsi - ci, którzy dysponują 850-konnymi Trophy Truckami - na mecie powinni zameldować się już po 17 godzinach. Pozostali będą walczyć o dotarcie do mety i zmieszczenie się w 33-godzinnym limicie czasu.

48. SCORE Baja 1000 to finałowa runda cyklu 2015 SCORE World Desert Championship, na który składało się pięć rajdów. Na zawodników czeka piekielnie długa (i trudna) trasa w formie pętli, której start i meta wyznaczone zostały już tradycyjnie w meksykańskim mieście Ensenada położonym niedaleko granicy z USA. Dlaczego właśnie tam? Zapewne dlatego, że dużo łatwiej jest zorganizować zawody o tak długiej trasie i licznej obsadzie w państwie o ubogiej infrastrukturze i wciąż dzikim krajobrazie, gdzie żaden urzędnik nie będzie stwarzał dodatkowych problemów.

W ubiegłym roku zwycięstwo w Baja 1000 odniósł zespół w składzie Rob MacCachren, Andy McMillin i Jason Voss jadący potężnym Fordem F-150, który uzyskał na trasie średnią prędkość ponad 91 km/h! Trasie terenowej, prowadzącej po bezdrożach i pustyni, na której przez wiele godzin zawodnicy walczą w ciemnościach nocy. Trzeba sporo umieć i mieć naprawdę niezłą psychę, by podołać takiemu wyzwaniu.

Szkoda słów - oglądajcie (poniżej) transmisję z 48. SCORE Baja 1000. Po zakończeniu zawodów postaramy się o ich podsumowanie i zdjęcia. Zapraszamy!
AK