Carmont Baja Drawsko 2016 - przewodnik kibica

106 załóg zgłosiło się do udziału w rajdzie Carmont Baja Drawsko, który odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia w Drawsku Pomorskim. Drawski rajd otwiera w Polsce tegoroczny cykl rajdów cross-country. Na starcie rajdu zobaczymy  nie tylko polskich utalentowanych kierowców, ale również pojawią się zagraniczni kierowcy.

Kibice rajdu w ciągu dwóch dni, czyli w piątek i sobotę mogą odwiedzać miasteczko rajdowe w Drawsku Pomorskim przy ul. Prusa, gdzie będą mogli zobaczyć pracę zespołów serwisowych, a także zrobić pamiątkowe zdjęcia ze sportowcami.

Pierwsze rajdowe emocje będzie można poczuć podczas piątkowego prologu rajdu, który obędzie się w pobliżu żwirowni w Wolicznie pod Drawskiem Pomorskim. Tam właśnie w piątkowe popołudnie od godz. 15:30 do 18:30 zlokalizowany będzie punkt kibica. Tuż po godz. 15:00 na trasę prologu wyjadą najpierw motocykle, a w dalszej kolejności samochody.

Od godz. 18:30 na terenie parku serwisowego będzie trwała ceremonia oficjalnego otwarcia rajdu. Podczas ceremonii zaprezentowani zostaną wszyscy zawodnicy. Poznamy również laureatów konkursu plastycznego dla uczniów. Odbędzie się również procedura losowania pozycji startowych do kolejnego dnia rajdu.

W sobotę kierowcy przemierzą odcinki specjalne na poligonie drawskim. W tym dniu kibice mogą wjechać na poligon drawski, gdzie na tzw. ,,zielonej trybunie” będzie punkt kibica. Dojazd do punktu kibica możliwy będzie tzw. ,,droga Słowińską”. Kierowcy będą jeździli na poligonie od godz. 8:30 do godz. 18:30. Po godz. 19:00 poznamy zwycięzców rajdu. Na terenie miasteczka serwisowego odbędzie się ceremonia zakończenia rajdu.
MM

Miasteczko rajdowe:
Miasteczko

Punkt kibica - piątek:
PK pt

Punkt kibica - sobota:
PK sb